Weekend na drogach powiatu kętrzyńskiego

2024-06-24 16:57:23(ost. akt: 2024-06-24 17:21:36)

Autor zdjęcia: KPP Kętrzyn

Weekend na drogach powiatu kętrzyńskiego można uznać za bezpieczny. Doszło do jednej groźnie wyglądającej kolizji. Zatrzymano też pijanego kierowcę.
W niedzielę, 23 czerwca w samo południe dzielnicowi z Komisariatu Policji w Korszach w miejscowości Kamień gm. Korsze pełniąc służbę obchodową w pewnym momencie na swojej drodze napotkali kierującego audi, którego styl jazdy wzbudził ich podejrzenia. Policjanci przypuszczali, że osoba siedzącą za kierownicą auta może być nietrzeźwa. Pojazd został zatrzymany do kontroli drogowej. W trakcie rozmowy z kierowcą, dzielnicowi wyczuli od niego woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości potwierdziło podejrzenia funkcjonariuszy. 33-latek miał w organizmie 2 promile alkoholu.

Także w niedzielę kwadrans po godz. 12:00 oficer dyżurny kętrzyńskich policjantów otrzymał zgłoszenie o zderzeniu dwóch pojazdów w rejonie skrzyżowania nieopodal miejscowości Robawy w gm. Reszel. Z przekazanych informacji wynikało, że 4 osoby są poszkodowane. Na wskazaną trasę natychmiast zostały wysłane służby ratunkowe. Będący na miejscu policjanci ustalili, że do zderzenia dwóch pojazdów, skody oraz fiata, doszło na skrzyżowaniu dróg wojewódzkich (W590 oraz W594) w rejonie miejscowości Robawy - Reszel. Kierująca fiatem 49-latka nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącej skodą 50-latce. Z miejsca zdarzenia do szpitala została przewieziona pasażerka jednego z aut. Na szczęście obrażenia kobiety nie były groźne i zdarzenie zakwalifikowano jako kolizję drogową. Kierująca fiatem kobieta za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruch drogowym została ukarana mandatem karnym.

Źródło: KPP Kętrzyn

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5