Pieśni słowiańskie XX wieku zabrzmią w Srokowie

2024-06-23 08:00:00(ost. akt: 2024-06-23 09:26:11)

Autor zdjęcia: Pixabay.com

W niedzielę, 23 czerwca o godz. 17.00 w sali GOK Srokowo, będziemy mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowym koncercie pt.: „Pieśni słowiańskie XX wieku”.
Sopranistka, Hanna Maria Zajączkiewicz i pianistka, Zofia Antes, zaprezentują kompozycje z płyty, którą artystki nagrały kilka miesięcy temu. Wśród utworów znajdują się dzieła Artura Malawskiego, Kazimierza Wiłkomirskiego, Klementa Slavický’ego oraz Viktora Stepanovycha Kosenki.

Kilka słów o wykonawczyniach:

Hanna Maria Zajączkiewicz

Śpiew solowy studiowała w Białymstoku i Weronie. Prowadzi aktywną działalność koncertową, przede wszystkim w zakresie oratoryjno-kantatowym i operowym. Jest laureatką wielu konkursów wokalnych w kraju i za granicą (m. in. Włochy, Australia, Estonia, Węgry). Wśród trofeów znalazła się także nagroda za osobowość sceniczną. Współpracuje z Filharmonią Kameralną im. Witolda Lutosławskiego w Łomży oraz Filharmonią Warmińsko-Mazurską w Olsztynie,

Jednocześnie rozwija karierę medyczną i naukową: jest lekarzem specjalistą w dziedzinie foniatrii i otolaryngologii oraz wykładowcą doskonale łączącym sztukę i wiedzę medyczną. Prowadzi zajęcia poświęcone nauce śpiewu solowego, emisji głosu, otolaryngologii, foniatrii i higienie głosu.

Zofia Antes

Występuje w programach recitalowych, kameralnych i symfonicznych w kraju i za granicą (m. in. Stany Zjednoczone, Niemcy, Chorwacja, Włochy).

Działalność estradową i fonograficzną umiejętnie łączy z intensywną pracą pedagogiczną: wiele lat prowadziła klasę fortepianu w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Obecnie mieszka na Mazurach i pracuje na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie w Instytucie Muzyki na Wydziale Sztuki oraz w szkołach muzycznych w Olsztynie i w Giżycku. Prowadziła kursy interpretacji w Warszawie i w Kalifornii, jest wykładowcą gry na fortepianie w Zimowej Akademii Muzyki w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lutosławicach i jurorem ogólnopolskich konkursów pianistycznych.

org.

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5