Z Twardej Sztuki wrócili jako Super Drużyna

2024-06-10 19:02:56(ost. akt: 2024-06-11 18:45:37)

Autor zdjęcia: FB Mazurski Klub Kętrzyńskie Morsy

Kętrzyńskie Morsy nie zapadły w wiosenno-letni sen. Jezioro zamieniły na biegowe trasy. W niedzielę, 9 czerwca można było ich spotkać pod Dobrym Miastem na biegu z przeszkodami.
"Mroźniaki z Kętaki" to biegowa "sekcja" Mazurskiego Klubu Kętrzyńskie Morsy. Od pewnego czasu można ten team zobaczyć na wielu imprezach biegowych w regionie. W tym roku biegaczy w charakterystycznych czerwonych koszulkach można było spotkać m.in. na Biegu Bartów w Barcianach, kętrzyńskim parkrunie, Kętrzyńskim Kilometrze czy Biegu Kopernika w Lidzbarku Warmińskim.

9 czerwca ekipa Mroźniaków wystartowała w ósmej edycji biegu z przeszkodami Twarda Sztuka - MOC POMAGANIA nad jeziorem Limajno k. Dobrego Miasta. Organizatorem była morsowa ekipa Pozytywni Dobre Miasto.

Do pokonania była trasa ponad 6 km z 16 przeszkodami. Cel wydarzenia był charytatywny - rehabilitacja i zakup protezy nogi dla mieszkańca Gminy Dobre Miasto. Na starcie zameldowało się ok. 170 zawodników.

Nie wynik więc był ważny, a cel i idea. Mimo to kętrzynianinie wstydu nie przynieśli. Ekipa wróciła do Kętrzyna z dwoma pucharami: dla Super Drużyny (dla jednej z najliczniejszych ekip) oraz dla Najstarszego Zawodnika (indywidualne wyróżnienie dla Jana Gagdzisa).

— Pojechaliśmy tam dla zabawy. Biegło się super. Świetne są takie imprezy — komentują Mroźniaki.

car


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5