Jarosław Pieniak nowym Wojewódzkim Komendantem OHP

2024-05-13 20:00:00(ost. akt: 2024-05-13 19:09:23)
Jarosław Pieniak (pierwszy z lewej) od lat jest związany z samorządem, a także z Powiatowym Urzędem Pracy w Kętrzynie

Jarosław Pieniak (pierwszy z lewej) od lat jest związany z samorządem, a także z Powiatowym Urzędem Pracy w Kętrzynie

Autor zdjęcia: Katarzyna Milczarek

Były starosta kętrzyński i powiatowy radny, reszelanin Jarosław Pieniak stanął na czele wojewódzkich struktur Ochotniczych Hufców Pracy.
W poniedziałek, 6 maja, Komendant Główny Ochotniczych Hufców Pracy, Jerzy Budzyn, mianował Jarosława Pieniaka na stanowisko Warmińsko-Mazurskiego Wojewódzkiego Komendanta OHP. Uroczystość powołania odbyła się w obecności znamienitych gości Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, Ireneusza Nalazka, Wicewojewody Warmińsko-Mazurskiego Zbigniewa Szczypińskiego oraz Zastępczyni Komendanta Głównego Katarzyny Juraszek.

Jarosław Pieniak, który obejmuje swoją nową rolę, zastępuje dotychczasowego Komendanta Wojewódzkiego, Dariusza Rudnika.

Minister Ireneusz Nalazek wyraził wsparcie dla nowego lidera OHP na Warmii i Mazurach życząc mu owocnej pracy na rzecz młodzieży z regionu. Wicewojewoda Zbigniew Szczypiński podkreślił znaczenie OHP dla społeczności lokalnej i złożył gratulacje Jarosławowi Pieniakowi.

Nowa kadencja Wojewódzkiego Komendanta OHP rozpoczyna nowy rozdział dla instytucji na Warmii i Mazurach. Wraz z pełnym zaangażowaniem zespołu i wsparciem społeczności, OHP kontynuuje swoją misję wychowania i wsparcia młodych ludzi w ich rozwoju osobistym i zawodowym.

Katarzyna Milczarek

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5