Bez prawa jazdy i na „podwójnym gazie”

2018-03-05 13:42:59 (ost. akt: 2018-03-05 11:47:12)

Autor zdjęcia: Archiwum

32-letni mieszkaniec gminy Iłowo-Osada jechał nocą samochodem przez rodzinną miejscowość. Został zatrzymany do kontroli przez policyjny patrol. Nie miał prawa jazdy, a do tego był nietrzeźwy.
— W niedzielę 4 marca w nocy około 4.00 w Iłowie-Osadzie na jednej z głównych ulic prowadzących przez miejscowość, patrol prewencji zatrzymał do kontroli drogowej citroena saxo — mówi oficer prasowy Justyna Nowicka. — Za kierownicą auta siedział 32-letni mieszkaniec gminy Iłowo-Osada. Podczas kontroli okazało się, że mężczyzna był nietrzeźwy. W jego organizmie znajdowało się blisko 2,5 promila alkoholu. Ponadto policjanci ustalili, że kierowca nie posiada prawa jazdy. Jak sam przyznał stracił je kilka lat temu za jazdę po alkoholu. Policjanci uniemożliwili 32-latkowi dalszą jazdę.

W przypadku kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i wbrew zakazowi sprawca może spędzić za kratkami nawet 5 lat.

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5