Nie wszędzie zagrają na naturalnej murawie. Piłkarski rozkład jazdy drużyn z pow. iławskiego na weekend

2023-03-18 08:51:15(ost. akt: 2023-03-18 10:58:22)
Zdjęcie z derbowego meczu GKS Wikielec — Motor Lubawa. W tej kolejce GKS gra u siebie z Mrągowią, a lubawianie jadą do Olsztynka

Zdjęcie z derbowego meczu GKS Wikielec — Motor Lubawa. W tej kolejce GKS gra u siebie z Mrągowią, a lubawianie jadą do Olsztynka

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

PIŁKA NOŻNA\\\ W poprzedni weekend, kiedy miała nastąpić inauguracja rundy wiosennej sezonu 2022/23, zima pokrzyżowała ostatecznie plany niektórym zespołom. Tym razem jednak już wszystkie sześć drużyn z powiatu iławskiego, które rywalizują w IV lidze lub okręgówce, zagra swoje pojedynki o punkty.

W poprzedni weekend swoje pojedynki rozegrały tylko dwie drużyny z powiatu iławskiego, obie występujące w gr. 2 klasy okręgowej. Unia Susz w "hokejowym" meczu uległa na sztucznej murawie stadionu miejskiego w Iławie ekipie Naki Olsztyn 5:10 (!), a Czarni Rudzienice - na tym samym placu przy ul. Sienkiewicza 1 - wysoko pokonali Radomniaka Radomno (5:1).

Tym razem Czarni także muszą skorzystać jeszcze z iławskiej alternatywy. — Drodzy Kibice! Mecz 17 kol. Czarni Rudzienice - Drwęca NML odbędzie się w niedzielę (19.03.2023, godz.13:00) na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Iławie. Mecz odbędzie się w Iławie ze względu na zły stan murawy na boisku w Rudzienicach. Serdecznie zapraszamy — informują Czarni w swoich klubowych mediach.

Na sztucznym boisku zagrają dzisiaj (sobota 18 marca) także piłkarze Jezioraka.
- Mając na uwadze stan murawy oraz panujące warunki atmosferyczne uniemożliwiające rozegranie spotkania na naturalnej płycie boiska Dział Rozgrywek WMZPN przychylił się do prośby gospodarzy zmieniając termin i miejsce rozgrywania spotkania. Rozpoczęcie meczu zostało zaplanowane na godzinę 15:30 na boisku z nawierzchnią sztuczną przy ul. Moniuszki 22. Mecz rozgrywany będzie bez udziału kibiców drużyny Gości - czytamy na portalu www.jeziorakilawa.pl. Mecz pierwotnie zaplanowany był na godz. 14:00 na stadionie miejskim MOSIR-u przy ul. Moniuszki 5.

Pozostałe pojedynki naszych drużyn odbędą się już na naturalnych murawach. GKS Wikielec, który przerwę między rundami przezimował na fotelu lidera forBET IV ligi, zagra dzisiaj z Mrągowią, Motor Lubawa jedzie do Olsztynka na spotkanie z Olimpią. Constract Lubawa, lider okręgówki po rundzie jesiennej, gra w Radomnie z miejscowym Radomniakiem, a Unia Susz o pierwsze ligowe punkty w tym roku zagra u siebie z Błękitnymi Orneta.

Dla GKS-u, Jezioraka, Motoru i Constractu będą to pierwsze ligowe pojedynki w 2023. Poniżej rozkład jazdy na ten weekend (18-19 marca), zespoły z powiatu iławskiego mają w rozkładzie "pogrubioną" nazwę. Przypominamy: A klasa ligę wznowi za tydzień, a B klasa — za aż trzy tygodnie (8-9 kwietnia)

SOBOTA 18 MARCA


14:00: GKS Wikielec - Mrągowia Mrągowo (IV liga)

15:00: Olimpia Olsztynek - Motor Lubawa (IV liga)

15:00: Radomniak Radomno — Constract Lubawa (klasa okręgowa)

15:00: Unia Susz — Błękitni Orneta (klasa okręgowa)

15:30: Mamry Giżycko - Jeziorak Iława (IV liga)
mecz zostanie rozegrany na sztucznym boisku przy ul. Moniuszki 22 w Giżycku

NIEDZIELA 19 MARCA


13:00: Czarni Rudzienice — Drwęca Nowe Miasto Lubawskie
mecz zostanie rozegrany na sztucznym boisku przy ul. Sienkiewicza w Iławie

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5