Nie zagra też GKS Wikielec i Constract Lubawa. W tym przypadku spotkania odwołała... zima

2023-03-09 16:20:18(ost. akt: 2023-03-10 08:52:01)
Dawid Mederski, trener Constractu Lubawa, potwierdził nam dzisiaj, że ligowy mecz jego zespołu z Kormoranem Zwierzewo został przełożony

Dawid Mederski, trener Constractu Lubawa, potwierdził nam dzisiaj, że ligowy mecz jego zespołu z Kormoranem Zwierzewo został przełożony

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

PIŁKA NOŻNA\\\ Kilka długich miesięcy czekali kibice, ale także piłkarze, na wznowienie rozgrywek w sezonie 2022/23. No i na inaugurację rundy wiosennej niektóre ekipy będą musiały jeszcze poczekać.
Dzisiaj poinformowaliśmy na naszym portalu, że odwołany i przełożony na inny termin został mecz forBET IV ligi pomiędzy Jeziorakiem Iława, a Olimpią II Elbląg. Więcej na ten temat w artykule: Mecz Jeziorak — Olimpia II przełożony! "Rywalizacja musi odbywać się w duchu fair play" - mówi trener Madej, a Olimpia dziękuje

O ile w tym przypadku o przełożeniu meczu zadecydowały kwestie zdrowotne (choroba w drużynie z Elbląga), o tyle w pozostałych przypadkach powodem odwołania i przełożenia ligowych spotkań na inny termin były warunki atmosferyczne. Śnieg, który ostatnio spadł, mróz, a następnie odwilż i tak w kółko — granie na boisku w takich warunkach jest po pierwsze nie do końca bezpieczne dla zawodników (biorąc pod uwagę walkę o ligowe punkty), a po drugie bardzo łatwo w taki sposób zniszczyć murawę.

Rundę wiosenną w ten weekend (11-12 marca) miał rozpocząć m.in. GKS Wikielec, jednak lider forBET IV ligi poinformował już, że wyjazdowe spotkanie z Huraganem Morąg nie odbędzie się.

— Nie dojdzie do skutku zaplanowany na najbliższą sobotę 11 marca nasz mecz inaugurujący rundę wiosenną sezonu 2022/23 forBET IV ligi. Z uwagi na niekorzystne warunki atmosferyczne uniemożliwiające rozegranie meczu na naturalnej murawie, wyjazdowe spotkanie z Huraganem Morąg zostało przełożone — czytamy w informacji na gkswikielec.pl.

Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej podał już, że mecz ten ma zostać rozegrany w środę 3 maja.

— Jeśli warunki atmosferyczne na to pozwolą, rundę wiosenną forBET IV ligi zainaugurujemy w kolejny weekend na własnym stadionie. Mecz 17. kolejki z Mrągowią Mrągowo zaplanowany jest na sobotę 18 marca, godz. 14:00 — dodaje portal Gieksy.

GKS w sobotę (11 marca) rozegra sparing — na sztucznym boisku w Ostródzie o godzinie 13.00 zmierzy się z Olimpią Olsztynek.

W ten weekend rozgrywek nie wznowi także kolejny lider w swojej klasie z powiatu iławskiego. Constract Lubawa, który jest na 1. miejscu w grupie 2 klasy okręgowej, w sobotę miał u siebie grać z Kormoranem Zwierzewo. Jak jednak powiedział nam przed chwilą trener Dawid Mederski, spotkanie to zostało odwołane w pierwotnym terminie i zostanie przełożone na inną datę.

Wszystko wskazuje na to, że ligę wznowi Motor Lubawa (IV liga), który na sobotę ma zaplanowane spotkanie z Mamrami Giżycko na swoim terenie. Prezes MLKS-u Marcin Banacki powiedział nam dzisiaj, że na 90% mecz zostanie rozegrany w Lubawie zgodnie z terminarzem, jednak nie wiadomo też, co (pogodowo) przyniesie jutro.

Zespoły z okręgówki, Czarni Rudzienice i Unia Susz, poradziły sobie w ten sposób, że swoje domowe spotkania — w trybie nagłym — poprzenosiły na sztuczne boisko stadionu miejskiego przy ul. Sienkiewicza 1 w Iławie.

Mecze przełożone:
Jeziorak Iława — Olimpia II Elbląg (IV liga), mecz przełożony na 29 marca z powodu choroby w drużynie gości

Huragan Morąg — GKS Wikielec (IV liga), mecz przełożony na 3 maja z powodu warunków atmosferycznych

Constract Lubawa — Kormoran Zwierzewo (klasa okręgowa), mecz przełożony na inny termin z powodu warunków atmosferycznych

Zagrają

SOBOTA 11 MARCA

14:00: Unia Susz — Naki Olsztyn (klasa okręgowa)
mecz zostanie rozegrany na sztucznym boisku przy ul. Sienkiewicza w Iławie

15:00: Motor Lubawa — Mamry Giżycko (IV liga)

NIEDZIELA 12 MARCA

16:00: Czarni Rudzienice — Radomniak Radomno (klasa okręgowa)
mecz zostanie rozegrany na sztucznym boisku przy ul. Sienkiewicza w Iławie

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5