Mecz Jeziorak — Olimpia II przełożony! "Rywalizacja musi odbywać się w duchu fair play" - mówi trener Madej, a Olimpia dziękuje

2023-03-09 14:28:42(ost. akt: 2023-03-09 15:28:57)
Na zdjęciu mecz WPP z 4 marca 2023: Jeziorak Iława — Mrągowia Mrągowo 3:2

Na zdjęciu mecz WPP z 4 marca 2023: Jeziorak Iława — Mrągowia Mrągowo 3:2

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

PIŁKA NOŻNA\\\ Nie dojdzie w pierwotnym terminie do zaplanowanego na najbliższą sobotę (11 marca) meczu inaugurującego rundę wiosenną IV ligi pomiędzy Jeziorakiem Iława, a rezerwami Olimpii Elbląg. Spotkanie, na prośbę gości, zostało przełożone na inny, późniejszy termin.
IKS Jeziorak dzisiaj poinformował na swoim oficjalnym portalu internetowym:
"Zaplanowany na 14:30 sobotni mecz z Olimpią II Elbląg został przełożony.

W związku z licznymi chorobami i izolacją zawodników drugiego zespołu Olimpii Elbląg, Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej zdecydował o przełożeniu zaplanowanego na 11 marca meczu. Dział Rozgrywek WMZPN wyznaczył nowy termin spotkania na dzień 29 marca [środa - przyp. red], na godzinę 17:00.

Zgodnie z terminarzem rozgrywek Jeziorak Iława w ramach [następnej - przyp. red] 17. ligowej kolejki zmierzy się na wyjeździe z Mamrami Giżycko. Mecz zaplanowany został na sobotę 18 marca na godzinę 14.00."

Za postawę klubowi z Iławy już zdążyła podziękować elbląska Olimpia, która w swoich klubowych mediach wydała dzisiaj komunikat takiej treści:
"Informujemy, że w związku z chorobą większości zawodników rezerw zaplanowany na najbliższą sobotę mecz z Jeziorakiem Iława został przeniesiony na 29 marca.

Chcemy bardzo podziękować zespołowi Jezioraka Iława z trenerem Danielem Madejem na czele za wyrażenie zgody na zmianę terminu meczu. Sztab drużyny z Iławy wykazał tym samym wielki i godny naśladowania charakter, oraz kierowanie się duchem fair-play podejmując decyzję o pozytywnym rozpatrzeniu naszej prośby.

Nie można w tej sytuacji pominąć faktu, że odmowa przełożenia spotkania zakończyłaby się wystawieniem przez Olimpię II Elbląg składu opartego o rocznik 2007, co z pewnością zakończyłoby się pewnym i wysokim zwycięstwem gospodarzy.

Możecie być pewni – nie zapomnimy o tym geście!

Zarząd Klubu, Trener Karol Przybyła oraz Zawodnicy OE II"

Trener Jezioraka Daniel Madej nie ma wątpliwości co do tej sytuacji. — W pełni rozumiemy położenie, w jakim znalazła się Olimpia. Sportowa rywalizacja musi odbywać się w duchu fair play — powiedział nam przed chwilą szkoleniowiec Jezioraka.

Iławianie w ten weekend prawdopodobnie nie rozegrają żadnego sparingu, trener Madej planuje dodatkową jednostkę treningową w piątek.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5