Wybił szybę w drzwiach balkonowych. Wcześniej włamał się też do altanki

2023-03-06 11:10:17(ost. akt: 2023-03-06 11:19:23)
Odzyskane przedmioty

Odzyskane przedmioty

Autor zdjęcia: KPP Iława

Kara do 10 lat pozbawienia wolności grozi 26-latkowi. Mężczyzna wybił szybę w drzwiach balkonowych i wszedł do domu, po czym ukradł silnik i programator. Okazało się, że wcześniej włamał się również do vw i altanki ogrodowej. Teraz ze swojego zachowanie będzie tłumaczył się przed sądem.
Jednym z istotnych elementów policyjnej pracy są tzw. czynności operacyjno-rozpoznawcze, czyli takie, które zmierzają do sprawdzenia uzyskanych wcześniej wiarygodnych informacji o przestępstwie lub zdobycia nowych. Właśnie w trakcie wykonywania takich czynności policjanci ustalili podejrzanego o włamanie. Co ciekawe, sprawca został zatrzymany, choć pokrzywdzeni nie zgłosili wcześniej policjantom, że doszło do przestępstwa.

Jak ustalili funkcjonariusze, 26-latek wybił szybę w drzwiach balkonowych, po czym wszedł do domu, skąd zabrał silnik elektryczny, podajnik do pieca, a także programator.

Pokrzywdzony był zaskoczony, gdy skontaktowali się z nim funkcjonariusze, bo jeszcze nie złożył zawiadomienia o przestępstwie. Mimo to sprawca został już zatrzymany. W trakcie czynności funkcjonariusze z wydziału kryminalnego ustalili, że to nie jedyne przewinienie zatrzymanego mieszkańca Iławy.

Mężczyzna wcześniej włamał się również do vw, skąd zabrał radio samochodowe, okulary przeciwsłoneczne, żarówki a także bezpieczniki. Z altany, do której również się włamał zabrał piłę szablastą z akumulatorami i ładowarką. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 26-latkowi trzech zarzutów, do których się przyznał. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia.

Kodeks karny za kradzież z włamaniem przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

oprac. eka / KPP Iława

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5