Rowerzysta wjechał w toyotę i zwiał

2023-03-03 16:18:32(ost. akt: 2023-03-03 16:38:58)

Autor zdjęcia: Policja

Policjanci wciąż zatrzymują kierowców, którzy nieodpowiedzialnie zachowują się na drodze i nie stosują się do podstawowych zasad ruchu drogowego i przepisów prawa.
W czwartek (02.03.2023 r.) na jednej z ulic w Lubawie policjanci zatrzymali rowerzystę. Jak się okazało, 61–latek kierujący rowerem zjechał nagle z chodnika na jezdnię i uderzył w przejeżdżającą prawidłowo toyotę, po czym oddalił się z miejsca zdarzenia. Dzięki szybkiej informacji od pokrzywdzonego kilka minut później cyklista został zatrzymany. Okazało się, że mężczyzna nie tylko na sumieniu miał kolizję, ale również wcześniej spożyty alkohol. Badanie alkomatem wskazało 1,2 promila alkoholu w organizmie.

Kolejny kierujący został zatrzymany na terenie gminy Susz. Funkcjonariusze wylegitymowali młode mężczyznę oraz sprawdzili w policyjnych systemach jego jak i motorower, którym kierował. Okazało się, że 18–latek nie ma uprawnień do kierowania jednośladem, a pojazd jest niedopuszczony do ruchu. Policjanci uniemożliwili mieszkańcowi gminy Susz dalszą jazdę i poinformowali o konsekwencjach nieodpowiedzialnego zachowania.

Natomiast na jednej z dróg w gminie Iława 36–latek kierujący volkswagenem - wykonując manewr wyprzedzania kolumny pojazdów - stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego zjechał na lewe pobocze drogi. Następnie zjechał na prawe pobocze jezdni, w następstwie czego doprowadził do zderzenia z poprzedzającym go fiatem. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało.

oprac. eka / KPP Iława

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5