Zmarł mężczyzna poparzony w pożarze przyczepy kempingowej w Tynwałdzie

2023-03-01 11:38:32(ost. akt: 2023-03-01 11:50:34)
Tynwałd, gmina Iława. Tyle zostało z przyczepy kempingowej po pożarze

Tynwałd, gmina Iława. Tyle zostało z przyczepy kempingowej po pożarze

Autor zdjęcia: KP PSP Iława

WRACAMY DO TEMATU\\\ Zmarł mężczyzna ciężko poparzony we wtorkowym pożarze przyczepy kempingowej w Tynwałdzie koło Iławy — poinformowała w środę st. asp. Joanna Kwiatkowska z iławskiej policji. — Prawdopodobną przyczyną tragedii mógł być wybuch butli z gazem — dodaje PAP.
O wczorajszym (wtorek 28 lutego) pożarze przyczepy kempingowej w Tynwałdzie informowaliśmy na naszym portalu w artykule: Z OSTATNIEJ CHWILI|| Pożar w Tynwałdzie! Poszkodowany mężczyzna z poważnymi poparzeniami trafił do szpitala w Iławie

"Poszkodowany mężczyzna w wieku 69 lat zmarł w szpitalu" — przekazała dzisiaj Polskiej Agencji Prasowej st. asp. Joanna Kwiatkowska z iławskiej policji.

"Mężczyzna trafił do iławskiego szpitala w skutek pożaru, do którego doszło we wtorek rano. Poszkodowany opuścił płonącą przyczepę o własnych siłach. W chwili przyjazdu straży pożarnej leżał na zewnątrz. Przyczepa kompletnie spłonęła" - informuje PAP.

"Mężczyzna był przytomny, miał poparzenia drugiego i trzeciego stopnia całego ciała. Wewnątrz spalonej przyczepy ratownicy odnaleźli rozerwaną butlę z gazem" - mówił PAP rzecznik warmińsko-mazurskiej straży pożarnej st. kpt. Grzegorz Różański.

"We wtorek policja przeprowadziła oględziny i zbierała dowody na miejscu zdarzenia. Według wstępnych ustaleń doszło do wybuchu butli z gazem. W śledztwie zostanie powołany biegły z zakresu pożarnictwa, który pomoże jednoznacznie ustalić przyczyny i okoliczności tego pożaru." — czytamy w dzisiejszym komunikacie PAP.

red. zico
źródło: PAP (mbo/ ok/)

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5