Z OSTATNIEJ CHWILI|| Pożar w Tynwałdzie! Poszkodowany mężczyzna z poważnymi poparzeniami trafił do szpitala w Iławie

2023-02-28 10:14:12(ost. akt: 2023-02-28 10:43:46)
Tynwałd, gmina Iława. Tyle zostało z przyczepy kempingowej po pożarze

Tynwałd, gmina Iława. Tyle zostało z przyczepy kempingowej po pożarze

Autor zdjęcia: KP PSP Iława

Służby ratunkowe dzisiaj (wtorek 28 lutego) około godziny 9.00 ruszyły w kierunku miejscowości Tynwałd (gmina Iława, powiat iławski). Z nieustalonej jeszcze przyczyny w przyczepie kempingowej wybuchł pożar.
Na miejsce zdarzenia udało się pięć zastępów straży pożarnej, zespół ratownictwa medycznego, a także policja, która właśnie ustala szczegóły tego zdarzenia.

Jak podaje st. kpt. Krzysztof Rutkowski, oficer prasowy komendy powiatowej państwowej straży pożarnej w Iławie, ogień prawie całkowicie strawił przyczepę kempingową, w której doszło do pożaru.

— W przyczepie tej znajdował się wcześniej mężczyzna. Po dojechaniu naszych jednostek na miejsce, był on już poza przyczepą kempingową. Poszkodowany był przytomny, jednak ma poparzenia 2 i 3 stopnia — relacjonuje oficer prasowy KP PSP Iława.

— Nasi strażacy udzielili mu pierwszej pomocy, a następnie przekazali go zespołowi ratownictwa medycznego. Poszkodowany został przewieziony do szpitala w Iławie — mówi st. kpt. Krzysztof Rutkowski.

Jak dodaje rzecznik iławskiej straży pożarnej, w środku przyczepy znajdowały się dwie butle z gazem. — W trakcie pożaru gaz znajdujący się w nich wypalał się, co potęgowało siłę ognia. Na zewnątrz przyczepy była jeszcze jedna butla, nienaruszona przez pożar — mówi Rutkowski.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5