Znaleźli portfel, ale go nie oddali. Podzielili się pieniędzmi, a dokumenty wyrzucili do śmietnika

2023-01-25 12:31:59(ost. akt: 2023-01-25 12:35:32)

Autor zdjęcia: KPP Iława

Ukradli portfel z zawartości dokumentów oraz gotówki. Następnie podzielili się pieniędzmi, a resztę wyrzucili do śmietnika. Teraz ze swojego zachowania będą tłumaczyć się przed sądem.
Oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o kradzieży. Funkcjonariusze pojechali na miejsce. Ustalili, że pokrzywdzona - będąc na zakupach w jednym z lokalnych marketów - zgubiła portfel z zawartością gotówki jak i dokumentów.


Policjanci przyjęli zawiadomienie o przestępstwie oraz przesłuchali świadków. W trakcie czynności przejrzeli zapis ze sklepowego monitoringu, który nagrał moment kradzieży. Funkcjonariusze wśród sprawców rozpoznali dwóch znanych im z wcześniejszych interwencji mężczyzn. Okazało się, że portfel znalazł 56–latek, po czym podniósł go i ze swoim młodszym kolegą poszedł w nieznanym kierunku.

Policjanci po kilku minutach ustalili miejsce przebywania mężczyzn. Funkcjonariusze zatrzymali mieszkańców Iławy. 56-latek i jego młodszy kolega usłyszeli zarzuty, do których się przyznali.

Jak ustalili policjanci, mężczyźni podzielili się gotówką, a portfel z dokumentami wrzucili do śmietnika. Funkcjonariusze odzyskali skradzione pieniądze oraz portfel z zawartością dokumentów, po czym przekazali go pokrzywdzonej.

Kodeks karny za samą kradzież przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

oprac. eka / KPP Iława

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5