Poobijał żonie twarz i złamał jej rękę. Musi się wyprowadzić

2023-01-23 09:02:16(ost. akt: 2023-01-23 09:33:05)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: Policja

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Iławie wydali wobec 41-latka nakaz natychmiastowego opuszczenia lokalu zajmowanego wspólnie z żoną oraz zakaz zbliżania się do mieszkania i otoczenia. Agresor został zatrzymany i trafił do policyjnej celi.
Oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o uszkodzeniu ciała. Zgłaszający oświadczył, że do szpitala stawiła się kobieta, której stan wskazuje na pobicie. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce, gdzie potwierdzili zgłoszenie.

W trakcie czynności okazało się, że 41–latek wszczął awanturę z pokrzywdzoną i - kiedy jechał z nią samochodem - wielokrotnie uderzał kobietę po głowie i rękach. Jak ustali policjanci, mężczyzna nie tylko poobijał pokrzywdzonej twarz, ale również złamał jej rękę.

Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna od dłuższego czasu znęcał się nad kobietą fizycznie jak i psychicznie, szarpał ją za ciało, ubranie a także wyzywał. Okazało się, również, że mieszkaniec gminy Iława odbywał już karę pozbawienia wolności m.in. za uszkodzenie ciała.

Funkcjonariusze zatrzymali 41–latka i osadzili w policyjnej celi. W związku z zachowaniem mieszkańca gminy Iława, aby odseparować go od pokrzywdzonej został wydany wobec mężczyzny nakaz natychmiastowego opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania i zakaz zbliżania się do jego bezpośredniego otoczenia.

- Policjanci w czasie obowiązywania nakazu i zakazu będą regularnie sprawdzać, czy mężczyzna stosuje się do policyjnych zaleceń. W przypadku ich złamania grozi mu kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny - mówi st. asp. Joanna Kwiatkowska, rzeczniczka iławskiej policji.

Takie uprawnienia daje policjantom tzw. ustawa antyprzemocowa. Dzięki temu policjant może natychmiast nakazać sprawcy przemocy opuszczenie mieszkania. Ma to na celu szybkie izolowanie osoby stosującej przemoc w rodzinie. Priorytetem jest zapewnienie bezpieczeństwa osobie dotkniętej przemocą i odseparowanie jej od agresora. W każdym przypadku to sprawca przemocy opuszcza mieszkanie.

oprac. eka / KPP Iława

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5