Przyjeżdżał do myjni swoim BMW, zabierał pieniądze i odjeżdżał

2023-01-11 10:13:03(ost. akt: 2023-01-11 11:29:08)

Autor zdjęcia: Piotr Ruciński

Mężczyzna do myjni przyjeżdżał swoim bmw, po czym włamywał się do wrzutki na monety, skąd zabierał pieniądze i odjeżdżał.
Policjanci z wydziału kryminalnego iławskiej komendy policji prowadzili czynności w sprawie kilku włamań i kradzieży, do których doszło na terenie myjni samochodowej. Funkcjonariusze przesłuchiwali kolejnych świadków oraz zabezpieczali zapis z kamer monitoringu. Dzięki czemu ustalili, że kradzieży z włamaniem dokonał 24–latek.

Kiedy funkcjonariusze zatrzymywali mężczyznę w jego miejscu zamieszkania ujawnili jeszcze amfetaminę, MDMA oraz marihuanę. Mieszkaniec gminy Iława został osadzony w policyjnej celi.

Jak się okazało, to nie były jego jedyne przewinienia. 24–latek oświadczył, że do myjni przyjeżdżał swoim bmw, po czym włamywał się do wrzutki na monety, skąd zabierał pieniądze i odjeżdżał.

Policjanci ustalili, że mężczyzna ma dodatkowo aktywny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 8 zarzutów 24–latkowi. Natomiast prokurator zastosował wobec mieszkańca gminy Iława policyjny dozór.

Kodeks karny za samo przestępstwo kradzieży z włamaniem przewiduje karę nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

eka / KPP Iława

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5