Motocyklista miał prawie 3 promile, a za pazuchą - alkohol. Przewrócił się na środku drogi i odganiał chcącą pomóc kobietę

2023-01-03 11:42:49(ost. akt: 2023-01-03 11:47:59)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: Archiwum KPP Olecko

Kobieta jechała za motocyklistą, który w pewnym momencie upadł na jezdni razem z motorem. Chciała mu pomóc, lecz ten był agresywny. Także wobec wezwanych na miejsce policjantów.
Dzięki informacji od świadka policjanci we wtorek (02.01.2023 r.) zatrzymali nietrzeźwego kierującego. Zgłaszająca oświadczyła, że jedzie drogą krajową nr 16 za kierującym motocyklem. Mężczyzna miał problem z utrzymaniem prawidłowego toru jazdy. W pewnym momencie się przewrócił. Kiedy kobieta podeszła, żeby mu pomóc, od mężczyzny wyczuła zapach alkoholu, a w dodatku kierowca jednośladu był agresywny. Mężczyzna próbował sam wstać, ale ciągle przewracał się z motocyklem.

W związku z powyższym kobieta o wszystkim poinformowała policjantów. Funkcjonariusze pojechali we wskazanym kierunku i zatrzymali mężczyznę. Przypuszczenia świadka okazały się słuszne. Badanie alkomatem wskazało 2,7 promila alkoholu w organizmie.

Mężczyzna również wobec policjantów był agresywny, nie chciał wsiąść do radiowozu. Jak się okazało, 48-latek posiadał przy sobie jeszcze butelkę z upitym alkoholem. Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy 48–latkowi. Jak oświadczył, wracał z Prabut i jechał do Kisielic.

Natomiast w gminie Iława policjanci zatrzymali kolejnego nietrzeźwego kierującego jednośladem. W tym przypadku okazało się, że 42–latek kierował rowerem, mając 1,8 promila alkoholu w organizmie. W związku z tym, że to nie była pierwsza sytuacja, kiedy mężczyzna kierował rowerem pod działaniem alkoholu, policjanci sporządzili wniosek do sądu.

Mężczyźni w najbliższym czasie ze swojego zachowania będą tłumaczyć się przed sądem.

Jak podkreśla rzeczniczka iławskiej policji, st. asp. Joanna Kwiatkowska, każda ilość wypitego alkoholu może negatywnie wpłynąć na nasz stan psychofizyczny. - Jeżeli piłeś - nie jedź! Jeżeli posiadasz wiedzę, że osoba pod wpływem alkoholu wsiadła za kierownicę, nie bądź obojętny wobec takich sytuacji - apeluje policjantka. - Brak reakcji jest niejako przyzwoleniem na kierowanie na „podwójnym gazie”. Nie wahaj się i skorzystaj z numeru alarmowego 112 i przekaż niezbędne informacje. Na drodze nie ma miejsca dla nietrzeźwych! - dodaje.

oprac. eka / KPP Iława

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5