Iławianin trafi do Ekstraklasy? Jakub Tecław był na testach w Wiśle Płock

2022-11-27 19:04:04(ost. akt: 2022-11-28 14:55:11)
Jakub Tecław (obecnie Stomil Olsztyn) tu akurat w barwach Wisły Płock w trakcie jednego ze sparingów rozegranych w Słowacji

Jakub Tecław (obecnie Stomil Olsztyn) tu akurat w barwach Wisły Płock w trakcie jednego ze sparingów rozegranych w Słowacji

Autor zdjęcia: Michał Łada / www.wisla-plock.pl

PIŁKA NOŻNA\\\ Jakub Tecław, wychowanek GKS-u Wikielec, przebywał ostatnio na testach w Wiśle Płock. Pochodzący z Iławy piłkarz, obecnie zawodnik II-ligowego Stomilu Olsztyn, pozytywnie ocenia swoją grę w sparingach klubu z ekstraklasy.
23-letni obrońca ma za sobą bardzo udaną rundę jesienną sezonu 2022/23. Jakub Tecław to filar obrony Stomilu Olsztyn, niektórzy widzą w nim jednego z najlepszych środkowych defensorów w całej II lidze. Mowa o chłopaku, który gry w piłkę uczył się początkowo na małym asfaltowym boisku na osiedlu Lubawskim w Iławie i na piaskowym placu do gry, który znajdował się w miejscu obecnego Orlika w tej części miasta.

Wpływ na takie oceny ma nie tylko fakt dobrej gry Kuby w linii obrony, ale także skuteczność — wychowanek GKS-u Wikielec, który później grał jeszcze w FA Szamotuły, Jagiellonii Białystok, Warcie Poznań (w każdym z tych klubów Tecław grał w zespołach juniorskich), a następnie w Ruchu Wysokie Mazowieckie, zdobył dla Stomilu aż 8 goli w pierwszej części sezonu 2022/23, z czego 6 to efekt skutecznie wykonanych rzutów karnych (100% wykorzystanych "jedenastek" przez tego piłkarza).

Tak udana runda nie uszła uwadze Wisły Płock, która zajmuje obecnie 5. miejsce w tabeli naszej rodzimej ekstraklasy. Prowadzeni przez trenera Pavola Staňo "Nafciarze" zaprosili Jakuba Tecława na testy, aby sprawdzić jego ewentualną przydatność do zespołu.

— Możemy powiedzieć, że Jakub Tecław jest rzeczywiście testowany przez Wisłę. Będzie brał też udział w przyszłym tygodniu w treningach i meczach kontrolnych na obozie na Słowacji z tą ekstraklasową drużyną — powiedział trener Stomilu, Szymon Grabowski, w rozmowie z oficjalnym portalem klubu z Olsztyna (stomilolsztyn.com), wywiad ukazał się 19 listopada.

— Myślę, że niewidomy by zauważył, że ten chłopak zasługuje na to, żeby się pokazać gdzieś wyżej. Super, że jest to zespół ekstraklasowy. A co będzie dalej? Czas przyniesie odpowiedź — dodał wówczas szkoleniowiec.

Kuba już wrócił ze sparingowego tournée ze Słowacji, gdzie Wisła rozegrała trzy test-mecze. — W mijającym tygodniu Nafciarze rozegrali trzy mecze kontrolne z drużynami słowackiej Fortuna Ligi. We wtorek ulegli zespołowi MSK Zilina 0:4, w środę zremisowali 4:4 z Tatranem Lipovsky Mikulas, a w piątek pokonali FK Železiarne Podbrezová 3:1 — informuje oficjalny portal płockiego klubu (wisla-plock.pl). W drodze powrotnej Wisła zagrała jeszcze w Krakowie sparing z miejscową Garbarnią, gospodarze wygrali 2:1.

— W meczu z MSK Zilina zagrałem 20 minut, z Tatranem byłem na boisku przez 90 minut, z FK Železiarne Podbrezová zagrałem przez ponad kwadrans, a w sparingu z Garbarnią przebywałem na placu gry przez całą pierwszą połowę. W żadnym z tych meczów nie wpisałem się na listę strzelców czy też asystentów — raportuje w rozmowie z nami środkowy defensor.

— Cieszy już sam fakt zaproszenia na testy do zespołu z Płocka, moja gra w rundzie jesiennej w barwach Stomilu musiała widocznie zwrócić uwagę sztabu szkoleniowego Wisły. Już jestem w domu i czekam na rozwój sytuacji i ewentualny kontakt ze strony tego klubu. Swoją grę w sparingach oceniam pozytywnie — dodaje Tecław.

2 stycznia 2023 Wisła wróci do treningów. Czy Tecław, któremu w czerwcu przyszłego roku kończy się kontrakt ze Stomilem, dostanie ponowne zaproszenie do Płocka? To już zapewne byłoby równoznaczne z transferem do tego klubu. Wówczas Kuba byłby pierwszym od czasów Remigiusza Sobocińskiego piłkarzem z Iławy, który zagrałby w ekstraklasie. Wychowanek Jezioraka był ostatnim zawodnikiem z tego miasta, który zagrał w najwyższej polskiej klasie rozgrywkowej.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5