Agata Barwińska mistrzynią Europy! Żeglarka z Iławy obroniła tytuł i potwierdziła wielką klasę!

2022-11-21 16:09:18(ost. akt: 2022-11-21 17:42:29)
Agata Barwińska (SSW MOS Iława) drugi raz z rzędu sięgnęła po mistrzostwo Europy w klasie ILCA 6!

Agata Barwińska (SSW MOS Iława) drugi raz z rzędu sięgnęła po mistrzostwo Europy w klasie ILCA 6!

Autor zdjęcia: Robert Hajduk / PZŻ

ŻEGLARSTWO\\\ Znakomite wieści dotarły do nas przed chwilą z francuskiego Hyeres na Lazurowym Wybrzeżu. W zakończonych dzisiaj (poniedziałek 21 listopada) mistrzostwach Europy w olimpijskiej klasie ILCA 6 złoty medal zdobyła Agata Barwińska, zawodniczka SSW MOS Iława!
To kolejny wielki sukces żeglarki z Iławy, która w Hyeres obroniła zresztą tytuł mistrzyni Europy wywalczony w poprzednim roku w Warnie (Bułgaria). Przypomnijmy, że Agata to także m.in. wicemistrzyni świata z 2021 roku (w ostatnich MŚ zajęła siódme miejsce).


Rano sprawa złotego medalu była jeszcze daleka od rozstrzygnięcia. Zawodniczka SSW MOS Iława wytrzymała jednak presję i w jedynym wyścigu, jaki się dzisiaj odbył, nie dała wyprzedzić się innym żeglarkom w klasyfikacji generalnej. Tym samym Barwińska obroniła mistrzostwo Europy!

Wkrótce na naszym portalu więcej na ten temat, także o występach pozostałych iławian: Wiktorii Gołębiowskiej (UKŻ Wiking Toruń, bardzo dobre 9 miejsce) i Piotra Malinowskiego (SSW MOS Iława, 113. w ME klasy ILCA 7).

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5