Agata Barwińska prowadzi w mistrzostwach Europy. W poniedziałek koniec regat

2022-11-21 08:07:59(ost. akt: 2022-11-21 08:27:16)
Agata Barwińska (SSW MOS Iława) w trakcie jednego z wyścigów regat we Francji

Agata Barwińska (SSW MOS Iława) w trakcie jednego z wyścigów regat we Francji

Autor zdjęcia: Sailing energy / PZŻ

ŻEGLARSTWO\\\ Agata Barwińska (SSW MOS Iława) utrzymała prowadzenie w mistrzostwach Europy klasy ILCA 6. Polka wysunęła się też na pozycję liderki Open European Trophy (klasyfikacja obejmująca również zawodniczki spoza Europy). Dzisiaj zakończenie regat we francuskim Hyeres.
— W niedzielę stabilny wiatr o sile około 14 węzłów pozwolił na rozegranie trzech wyścigów. W pierwszym z nich Agata Barwińska, ambasadorka PGE Sailing Team Poland zajęła 2 miejsce, w drugim była 8, w kolejnym zaś finiszowała na miejscu 17. W efekcie Barwińska zajmuje 1 miejsce z dorobkiem 50 punktów — czytamy w relacji zamieszczonej w social mediach Polskiego Związku Żeglarskiego.

— Tyle samo punktów ma druga Marit Bouwmeester (Holandia), która w niedzielę pływała najrówniej z całej czołówki. 2 punkty mniej od Agaty i Marit ma trzecia Jayet Maud (Szwajcaria). Oznacza to, że ostatniego dnia mistrzostw czekają nas wielkie emocje, tym bardziej, że za plecami czołowej trójki jest jeszcze kilka zawodniczek, które są w stanie włączyć się do walki o medale — informuje PZŻ.

Przypomnijmy — iławianka Agata Barwińska broni tytułu mistrzyni Europy wywalczonego w poprzednim roku w Bułgarii (Warna).

Pierwsze starty o godz. 10, a dla klasy ILCA 6 planowane są trzy wyścigi. Druga z Polek, Wiktoria Gołębiowska (UKŻ Wiking Toruń, wychowanka SSW MOS Iława) zajmuje 22 miejsce.
— Dwa niedzielne wyścigi zdecydowanie nie poszły po jej myśli. Najważniejsze jednak to walczyć do końca - po dwóch wyścigach w czwartej dziesiątce podrażniona ambicja Wiktorii dała znać o sobie i kolejny wyścig Polka ukończyła na 2 pozycji. W efekcie w "generalce" plasuje się na 22 miejscu — podaje Polski Związek Żeglarski.

W klasie ILCA 6 mężczyzn na 7 miejsce awansował Kacper Stanisławski (Yacht Klub Polski Gdynia). Prowadzi Rocco Wright (Irlandia). W klasie ILCA 7 Piotr Malinowski (SSW MOS Iława) jest 113.
— Świetny dzień zanotował Pavlos Kontides (Cypr), który wykorzystał słabszą dyspozycję dotychczasowego lidera Michaela Becketta i objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej — czytamy w informacji.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl
źródło:
PZŻ

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5