Posłużył się fałszywym prawem jazdy. Będzie tłumaczył się przed sądem

2022-10-07 09:28:29(ost. akt: 2022-10-07 09:34:22)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Kto, w celu użycia za autentyczny, podrabia lub przerabia dokument lub takiego dokumentu jako autentycznego używa, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5 – właśnie z takiego artykułu w najbliższym czasie będzie się tłumaczył 43–latek. Mężczyzna posłużył się sfałszowanym prawem jazdy podczas kontroli drogowej.
Iławscy policjanci we wtorek (5 października) w Sampławie (gmina Lubawa) podczas pomiaru prędkości zatrzymali do kontroli drogowej kierującego bmw. Mężczyzna w terenie zabudowanym jechał z prędkością 77 km/h.

W trakcie czynności funkcjonariusze wylegitymowali mężczyznę, sprawdzili w policyjnych systemach oraz skontrolowali jego stan trzeźwości. Okazało się, że prawo jazdy, które 43–latek pokazał policjantom, jest fałszywe.

Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna kilka lat wcześniej stracił uprawnienia, ponieważ kierował samochodem pod wpływem alkoholu. Dlatego, aby jeździć dalej, postanowił kupić nielegalnie prawo jazdy. Mieszkaniec powiatu ostródzkiego został zatrzymany i w najbliższym czasie ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem.

Kodeks karny art. 270 mówi: § 1 Kto, w celu użycia za autentyczny, podrabia lub przerabia dokument lub takiego dokumentu jako autentycznego używa, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.


eka / KPP Iława
ilawa@gazetaolsztynska.pl

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5