Tego pobicia nie było. Za to będzie mandat dla iławianki za fałszywe zgłoszenie

2022-10-05 14:20:52(ost. akt: 2022-10-05 14:26:28)
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: Pixabay

Iławianka zgłosiła na policję, że jej ex rozrabia i ją bije. A dopiero co wyjechał od niej patrol policji. Sprawa skończyła się mandatem... dla zgłaszającej.
Do Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego zadzwoniła kobieta, która oświadczyła, że jej były partner rozrabia i nadal ją bije, a przed chwilą był patrol.

Policjanci ponownie pojechali na miejsce, jednak nie potwierdzili przemocy.

Okazało się, że były parter zgłaszającej spał i oboje znajdowali się pod wpływem alkoholu. Kobieta w trakcie interwencji zmieniała wersje zdarzeń. Zapytana, czemu zgłosiła pobicie, oświadczyła, że chciała, aby policja szybko przyjechała.

Mieszkanka Iławy za bezpodstawne wezwanie policji została ukarana mandatem w wysokości 500 zł.

Policja przypomina


Na numery alarmowe dzwonimy tylko w uzasadnionych przypadkach. Za bezpodstawne wezwanie służb ratunkowych zgodnie z art. 66 Kodeksu wykroczeń sprawca podlega karze aresztu (od 5 do 30 dni), karze ograniczenia wolności lub karze grzywny do 1500 złotych – informuje rzeczniczka iławskiej policji, st. asp. Joanna Kwiatkowska.
Takie zachowania odciągają funkcjonariuszy od ważnych zadań. Policjanci zawsze reagują na każde zawiadomienie, więc reagują również na te fałszywe. Funkcjonariusze także informują o zdarzeniu inne instytucje.

Takich i podobnych zgłoszeń jest wiele. Przed wybraniem numeru alarmowego każdy powinien się zastanowić czy sprawa, z którą dzwoni, wymaga interwencji Policji, ponieważ wzywając bezpodstawnie policję, można przyczynić się do nieudzielenia pomocy innej osobie, która naprawdę takiej pomocy potrzebuje, a do której - w wyniku np. głupiego żartu - patrol policji nie dotrze.

oprac. eka


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5