Zlot osób głuchych odbył się w Iławie. Przyjechało 200 osób [ZDJĘCIA]

2022-10-05 13:10:12(ost. akt: 2022-10-05 13:16:31)
Anna Balińska (z tyłu) to główna organizatorka zlotu

Anna Balińska (z tyłu) to główna organizatorka zlotu

Autor zdjęcia: archiwum prywatne

– To była niesamowita okazja, aby pokazać nasze miasto osobom niesłyszącym oraz słabosłyszącym – mówi organizatorka, Anna Balińska. Zlot osób niesłyszących oraz słabosłyszących trwał przez cały weekend (30 września - 2 października).
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z weekendowego zlotu osób głuchych. Do Iławy zjechało ponad 200 osób niesłyszących i słabosłyszących. Wydarzenie zorganizowano z okazji Międzynarodowego Dnia Głuchych, święta obchodzone corocznie w ostatnią niedzielę września. Ustanowione zostało w 1958 roku przez Światową Federację Głuchych, wieńczące przedłużony później do pełnego tygodnia Międzynarodowy Tydzień Głuchych, honorujący powstanie organizacji we wrześniu 1951 roku.

To pierwsze tego typu wydarzenie organizowane w Iławie. – Byli to reprezentanci poszczególnych województw oraz Polskiego Związku Głuchych – mówi Anna Balińska, główna organizatorka.
Podczas zlotu zorganizowano spacery z przewodnikiem, rejs statkiem Ilavia oraz konferencję w Kinoteatrze „Pasja”. W czasie wolnym uczestnicy zlotu mogli także na przykład wziąć udział w grze miejskiej. W czasie całego zlotu pomagali im wolontariusze.


eka

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5