Widział, jak do samochodu wsiada pijany kierowca. Zaalarmował policję

2022-10-05 12:50:07(ost. akt: 2022-10-05 12:52:54)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: policja

Jeden kierowca samochodu i jeden rowerzysta, obaj z wysoką zawartością alkoholu we krwi – to bilans zaledwie jednej doby w powiecie iławskim.
Dzięki informacji od świadka - odpowiedzialnego uczestnika ruchu, policjanci we wtorek (4 października) zatrzymali nietrzeźwego kierującego. Zgłaszający oświadczył, że do sklepu przyszedł mężczyzna, od którego wyczuł alkohol.

Po chwili zauważył, jak klient wsiada do samochodu i odjeżdża, o czym natychmiast poinformował funkcjonariuszy. Policjanci pojechali we wskazanym kierunku i zatrzymali daewoo. Jak się okazało, przypuszczenia świadka były słuszne. Otóż 77–latek kierował samochodem, mając 2 promile alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy mieszkańcowi gminy Iława.

Natomiast w Iławie policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego rowerem. Okazało się, że również ten mężczyzna kierował pod działaniem alkoholu. Badanie alkomatem wskazało prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. 54–latek za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem.

oprac. eka / KPP Iława

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5