Nie płacił alimentów. Trafi do więzienia na ponad 300 dni

2022-10-04 11:34:29(ost. akt: 2022-10-04 11:38:23)
Zakład karny w Iławie

Zakład karny w Iławie

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

Podstawy poszukiwań są różne. Oprócz listów gończych, sądy i prokuratury wydają zarządzenia, postanowienia i nakazy doprowadzenia celem których jest ustalenie miejsca pobytu osób poszukiwanych lub przeprowadzenie z nimi czynności procesowych.
Pierwszego z poszukiwanych zatrzymali policjanci na terenie gminy Iława.

Funkcjonariusze codziennie zapoznają się z listą osób poszukiwanych i kiedy ustalili miejsce przebywania szukanego 25–latka, natychmiast tam pojechali. Okazało się, że mężczyzna był w domu. Policjanci zatrzymali mieszkańca gminy Iława i przetransportowali go do zakładu karnego.

Tymczasem, aby ustalić miejsce przebywania kolejnego poszukiwanego, policjanci z wydziału kryminalnego rozpytywali znajomych, a także sprawdzali różne adresy, pod którymi mógłby przebywać poszukiwany mężczyzna.

W trakcie czynności ustalili, że 39 –latek może przebywać w jednym z mieszkań na terenie gminy Susz. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce. Tam potwierdzili uzyskane informację i zatrzymali mężczyznę. Policjanci przetransportowali go do zakładu karnego. 39–latek spędzi w więzieniu najbliższe 317 dni za uchylanie się od płacenia alimentów.

oprac. eka / KPP Iława

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5