Co to był za weekend. Posypały się mandaty!

2022-10-04 09:42:06(ost. akt: 2022-10-04 09:58:10)

Autor zdjęcia: Fot. Policja

Policjanci z powiatu iławskiego podsumowali weekend. Nie brakowało kierowców "na gazie", jeżdżących za szybko i brawurowo.
>>>Policjanci w piątek (30 września) podczas pomiaru prędkości w Jędrychowie zatrzymali kierującego samochodem, który jechał za szybko w terenie zabudowanym. W trakcie czynności okazało się, że to nie było jedyne przewinienie 46–latka. Mężczyzna jeździł citroenem pomimo cofniętych uprawnień do kierowania pojazdem mechanicznym.

>>>Tymczasem w sobotę (1 października) policjanci w Sampławie zatrzymali do kontroli drogowej kierującego audi. 47–latek w terenie zabudowanym jechał z prędkością 120 km//h. Mężczyzna stracił prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące, został ukarany mandatem, a jego konto powiększyło się o 14 pkt. karnych.

>>>Natomiast w Suszu funkcjonariusze zatrzymali 20–latka. Mężczyzna jeździł vw, który miał niesprawne podświetlenie tablicy rejestracyjnej.
W trakcie czynności policjanci wylegitymowali mężczyznę, sprawdzili w policyjnych systemach oraz skontrolowali czy nie posiada przedmiotów służących do popełnienia czynu zabronionego. Okazało się, że 20–latek posiada przy sobie 3 woreczki z białym proszkiem, które okazały się amfetaminą.

Wstępne badanie wskazało, że mężczyzna kierował samochodem pod wpływem środków odurzających. W związku z powyższym od 20–latka została pobrana krew do badania, a następnie został zatrzymany w policyjnej celi.

>>>Kolejnym nieodpowiedzialnym kierującym okazał się 22–latek. Mężczyzna ulicami Susza jeździł bmw mając cofnięte uprawnienia do kierowania samochodem i aktywny sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.


>>>Tymczasem w niedzielę (2 października) policjanci na terenie gminy Lubawa zatrzymali kierującego audi. W trakcie czynności okazało się, że 42–latek jeździł samochodem, pomimo zatrzymania prawa jazdy i aktywnego sądowego zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi.

>>>Natomiast w gminie Iława funkcjonariusze zauważyli, iż kierująca peugeotem nie włączyła obowiązkowego oświetlenia w aucie. Funkcjonariusze zatrzymali więc do kontroli drogowej 20–latkę. Jak się okazało to nie było jej jedyne przewinienie. Dziewczyna kierowała samochodem mając aktywny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

>>>Kolejny kierującym zatrzymanym po tym jak jeździł bez włączonego obowiązkowego oświetlenia okazał się 22 –latek. Mężczyzna nie tylko zapomniał włączyć świateł, ale również zapomniał zapiąć pasy bezpieczeństwa oraz o tym, że nie kieruje się samochodem po spożyciu alkoholu. Badanie alkomatem wskazało prawie 0,3 promila alkoholu w organizmie.

>>>Tymczasem po 20:00 w gminie Kisielice doszło do wypadku drogowego. Jak wstępnie policjanci ustalili, 25–latka kierująca audi nie dostosowała prędkości do panujących warunków, w wyniku czego wpadła w poślizg i uderzyła w przydrożne drzewo. Kobieta za popełnione wykroczenie została ukarana mandatem.

>>>Natomiast w Suszu policjanci zatrzymali do kontroli kierującego audi. W trakcie czynności okazało się, że 29–latek jeździł samochodem ulicami Susza mają prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy kierującemu.

>>>Kolejnym zatrzymanym nieodpowiedzialnym kierującym był 40–latek. Mężczyzna w Jędrychowie jechał audi z prędkością 124 km/h. Mężczyzna stracił prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące, został ukarany mandatem a jego konto powiększyło się o 14 pkt. karnych.

oprac. eka / KPP Iława

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5