Trzecie miejsce iławskich policjantów

2022-10-03 14:12:25(ost. akt: 2022-10-03 14:27:19)

Autor zdjęcia: KPP Iława

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Iławie, reprezentując gminę Iława, wzięli udział w VI Samorządowych Mistrzostwach Strzeleckich o Puchar Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Na strzelnicy KS Garda Kaczory gm. Ostróda rywalizowało aż 17 trzyosobowych zespołów.
Na strzelnicy KS Garda Kaczory w gminie Ostróda odbyły się drużynowe VI Samorządowe Mistrzostwa Strzeleckie o Puchar Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustawa Marka Brzezina.

Organizatorem zawodów był Klub Strzelecki GARDA Ostróda, Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie LZS przy wsparciu finansowym samorządu województwa warmińsko-Mazurskiego.

W zmaganiach strzeleckich udział wzięło 17 drużyn tj. 51 uczestników. Zawodnicy strzelali z karabinu centralnego zapłonu z odległości 50 m do tarczy nt23p w postawie stojącej oraz z pistoletu centralnego zapłonu z odległości 25 m do tarcz TS-4 w postawie stojącej. Po zaciętej rywalizacji wyłoniono zwycięzców. Najcelniej strzelała drużyna reprezentująca gminę Barczewo, drugie miejsce zajęli reprezentanci gminy Biskupiec natomiast policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Iławie reprezentując gminę Iława w składzie: podkom. Robert Mazurowski, asp. szt. Kamil Stępniak, st. sierż. Andrzej Pietrzak, zajęli trzecie miejsce.

Dodatkowo asp. szt. Kamil Stępniak wywalczył 1 miejsce w strzelaniu z karabinu centralnego.