Nieprawidłowo zaparkowany samochód został odholowany na wniosek policji

2022-09-30 08:19:10(ost. akt: 2022-09-30 13:53:01)

Autor zdjęcia: KPP Iława

Mieszkańcy zgłosili, że przy ich bloku ktoś zaparkował w nieprawidłowy sposób. Zgłaszający zrobili to za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Sam
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa (KMZB) to narzędzie informatyczne, za pomocą którego mieszkańcy naszego kraju mają realny wpływ na poziom bezpieczeństwa w swoim miejscu zamieszkania.

Za pomocą aplikacji każdy, kto posiada dostęp do Internetu, może dokonywać anonimowych zgłoszeń zagrożeń obserwowanych w swoim najbliższym otoczeniu.

I tak stało się w przypadku jednej z iławskich ulic. Mieszkańcy oprócz zgłoszenia telefonicznego również za pomocą aplikacji zgłosili parkowanie w miejscu, gdzie stoi znak B-36, czyli "zakaz zatrzymywania się" z tabliczką T-24 oznaczającą, że samochód, który tam się znajdzie, zostanie odholowany na koszt właściciela. W piątek (30 września) policjanci pojechali zweryfikować zgłoszenie.

W trakcie czynności ujawnili dwa nieprawidłowo zaparkowane pojazdy, jeden z nich został odholowany. Podczas usuwania drugiego z pojazdów przyszli obaj kierowcy, którzy zostali ukarani mandatami za popełnione wykroczenie.eka / KPP Iława

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5