Wojciech Tarnowski wrócił na trenerską ławkę. To już czwarty pobyt w tym klubie

2022-09-29 15:28:22(ost. akt: 2022-09-29 15:59:14)
Wojciech Tarnowski (tu jeszcze jako trener Jezioraka Iława) ponownie został szkoleniowcem Powiśla Dzierzgoń

Wojciech Tarnowski (tu jeszcze jako trener Jezioraka Iława) ponownie został szkoleniowcem Powiśla Dzierzgoń

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

PIŁKA NOŻNA\\\ Wojciech Tarnowski, po trzech miesiącach rozbratu z trenowaniem zespołu piłkarskiego, wraca na szkoleniową ławkę. Iławianin po raz kolejny odpowiadać będzie za wyniki Powiśla Dzierzgoń.
Podobno dwa razy do tej samej rzeki się nie wchodzi, jednak akurat w przypadku futbolu ta zasada raczej nie ma zastosowania. Przykład z wczoraj — Andrzej Malesa ponownie został trenerem IV-ligowego Huraganu Morąg.

Także w IV lidze, tyle że pomorskiej, gra Powiśle Dzierzgoń, którego trenerem 12 września został Wojciech Tarnowski, ostatnio prowadzący Jezioraka Iława (też piąty poziom rozgrywkowy). Iławianin zespół Powiśla poprowadzi już czwarty raz. A jeszcze w momencie, gdy już wiadome było, że Tarnowski nie będzie trenował Jezioraka w sezonie 2022/23, powiedział na naszych łamach: "Myślę o zakończeniu przygody z piłką nożną". Ale to już wiemy — ciągnie (futbolowego) wilka do lasu.

— Otrzymałem propozycję powrotu na trenerską ławkę zespołu z Dzierzgonia, była to prośba ze strony działaczy Powiśla, a że z tym miastem i klubem łączą mnie bardzo dobre relacje i fajna przeszłość, to też nie odmówiłem — mówi nam trener Wojciech Tarnowski.

Poprzednim szkoleniowcem Powiśla był Piotr Ruciński.
— Po sobotniej, bolesnej porażce z Czarnymi Pruszcz Gdański Piotr Ruciński oddał się do dyspozycji Zarządu, a ten postanowił o zakończeniu współpracy. Obie strony zgodnie doszły do wniosku, że to trudna, ale słuszna decyzja w tym trudnym okresie. Trenerze dziękujemy za wkład i zaangażowanie w pracę z seniorami Powiśla i życzymy powodzenia! — poinformował klub z Dzierzgonia w swoich social mediach w poniedziałek 12 września.

— Nowym, ‚starym’ szkoleniowcem DKS-u został Wojciech Tarnowski, który kolejny raz wraca do naszego zespołu w roli strażaka. Witamy ponownie na pokładzie i życzymy przede wszystkim zażegnania serii porażek i wskoczenia z biało-zielonymi na zwycięską ścieżkę — czytamy w poście.

Powiśle zajmuje obecnie 18. miejsce w 20-drużynowej IV lidze pomorskiej. W rozegranym wczoraj (środa 28 września) meczu wojewódzkiego Pucharu Polski (grupa "Malbork") zespół z Dzierzgonia przegrał z Suprą Kwidzyn 3:2, a dwie bramki — w tym jedną z karnego — dla zespołu z Kwidzyna zdobył Tomasz Wacławski, który jest wypożyczony do Supry z Jezioraka Iława.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5