Kierował koparką mając 2,5 promila! Mieszkaniec gm. Ostróda został zatrzymany po zgłoszeniu od świadka

2022-09-20 08:56:38(ost. akt: 2022-09-20 09:33:04)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: pixabay.com

— Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa. To hasło powinno przyświecać każdemu z nas, dlatego kiedy świadek zauważył kierującego koparką, który wcześniej spożywał alkohol i zaczął kierować maszyną, to natychmiast wezwał policję — relacjonuje wczorajsze zdarzenie st. asp. Joanna Kwiatkowska, rzeczniczka prasowa iławskiej policji.
Dzięki informacji od świadka, jak podkreśla st. asp. Kwiatkowska — odpowiedzialnego uczestnika ruchu, policjanci w poniedziałek (19 września) kilka minut po godzinie 14:00 zatrzymali w Lubawie nietrzeźwego kierującego.

— Zgłaszający oświadczył, że operator koparki spożywał wcześniej alkohol, a teraz siedzi za konsolą i manewruje nią nad autami. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce. Okazało się, że 63–latek kierował koparką mając prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie — mówi oficer prasowa komendy powiatowej policji w Iławie.

— Mieszkaniec gminy Ostróda za podjęcie czynności zawodowych został już ukarany mandatem. Natomiast z kierowania maszyną budowlaną pod działaniem alkoholu będzie tłumaczył się przed sądem — dodaje st. asp. Joanna Kwiatkowska.

— Przypominamy o tym, że kierowanie pojazdem to wielka odpowiedzialność. Bądźmy czujni i zawsze reagujmy na niebezpieczne zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Od tego czy zareagujemy może zależeć czyjeś zdrowie i życie. Nawet anonimowa informacja pod numer telefonu 112 lub przekazana policjantom może przyczynić się do wyeliminowania z dróg niebezpiecznych kierowców — tłumaczy rzeczniczka iławskiej policji.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl
źródło: KPP Iława

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5