Co zmienić na Jasielskiej? Warsztaty już dzisiaj (4 lipca)

2022-07-04 08:58:37(ost. akt: 2022-07-04 12:46:23)
Wjazd w ulicę Jasielską od 1 Maja

Wjazd w ulicę Jasielską od 1 Maja

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

Czy trzeba coś zmienić na ulicy Jasielskiej? A na Starym Mieście w Iławie? Na dziś (4 lipca) i jutro szykowane są warsztaty dla mieszkańców, podczas których być może uda się uzyskać odpowiedzi na te pytania.
Cel rewitalizacji to zmiana społeczna, czyli poprawa jakości życia mieszkańców – mówi Wiesław Skrobot, pełnomocnik burmistrza do spraw przestrzeni publicznej. Zależy mu, żeby udział mieszkańców w zmianach w Iławie był autentyczny, dlatego zachęca do wzięcia udziału w warsztatach projektowych dotyczących ulicy Jasielskiej. Wszelkie pomysły, koncepcje, aranżacje są mile widziane. Warsztaty odbędą się 4 lipca od 16:30 do 19:00 w Centrum Aktywności Lokalnej przy ul. Wiejskiej 2D – ale faktycznie tuż obok ulicy Jasielskiej.

Natomiast następnego dnia, 5 lipca, podobne spotkanie będzie dotyczyć starówki.

Od 16:00 do 18:00, tym razem w warsztacie projektowym mieszczącym się w Iławskim Centrum Kultury przy ul. Niepodległości 13 A

– Nasi partnerzy z biura projektowego A2P2 z Gdańska przygotowali plansze, na których już są zaznaczone pewne propozycje zagospodarowania terenu. Będzie można się do tego odnieść, a może coś dorysować? Zaproponować własną wizję? – do udziału zachęca pełnomocnik.

Oczywiście nie chodzi o to, że ktoś coś narysuje, a potem się to zrealizuje – mówi W. Skrobot. – Raczej zależy nam na tym, by wyzwolić potrzebę dyskusji i wzajemnego zrozumienia. A także poczucia sprawczości, by mieszkańcy mieli poczucie, że coś od nich w tym mieście zależy. Nie tylko w budżecie obywatelskim, ale także w bezpośrednim uczestnictwie w tym procesie zmian – dodaje.

Oba miejsca są dla Iławy bardzo ważne, ale dodajmy, że Stare Miasto dodatkowo ma swoją symbolikę, bo jest to obszar lokacyjny. – Ubolewamy, że mamy tak mało "starości". A chodzi tu o to, by ta starość była pewnym walorem, którym moglibyśmy się chwalić. Dlatego zapraszam do dyskusji – dodaje pełnomocnik. – Jeśli będziemy jako wspólnota potrafili odnieść się do pewnych rzeczy, coś zaproponować, a potem to egzekwować, to będziemy dużą siłą.


eka
ilawa@gazetaolsztynska.pl

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5