Iławskie Schronisko dla zwierząt: wkrótce konkurs na prowadzącego

2022-01-14 12:48:03 (ost. akt: 2022-01-15 10:54:46)

Autor zdjęcia: UM Iława

Jeszcze nie rozpisano konkursu na organizację, która miałaby w tym roku prowadzić Schronisko dla zwierząt w Iławie. Tymczasem prowadzi je zewnętrzna firma, którą zatrudnił Urząd Miasta.
Wkrótce planujemy ogłoszenie konkursu związanego z prowadzeniem Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Iławie – informuje Julia Bartkowska, kierownik wydziału bieżącego utrzymania iławskiego Urzędu Miasta.

Konkurs zostanie wkrótce opublikowany w Biuletynie Informacji Publicznej UM Iława na 21 dni. Po tym terminie wyłoniony zostanie nowy podmiot, który będzie prowadził schronisko w tym roku. Póki co miasto robi to w ramach własnych zasobów. – Zatrudniliśmy pracowników, a dokładniej: dwie osoby do obsługi oraz osobę pełniącą obowiązki kierownika, czyli Tomasz Wiewiórski, dotychczas zajmującego się m.in. transportem zwierząt towarzyszących.

Na początku roku pisaliśmy, że w styczniu i być może lutym to miasto będzie zarządzało Schroniskiem dla Zwierząt, ale i wykonywało (za pomocą zewnętrznej firmy) wszystkie czynności.


Przypomnijmy: obecnie do Schroniska, również w sprawach interwencji, trzeba dzwonić pod inny numer telefonu niż w ub. roku. Właścicielem nowego numeru jest Urząd Miasta, dzięki czemu będzie można uniknąć każdorazowych zmian przy zmianie ekipy prowadzącej placówkę.
Tel. 666 873 561.


Edyta Kocyła-Pawłowska

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5