POWIAT IŁAWSKI || Z ostatniej chwili! Pociąg uderzył w samochód!

2022-01-04 20:35:08(ost. akt: 2022-01-05 09:02:25)

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

Do bardzo groźnego wypadku doszło dzisiaj (wtorek 4 stycznia) wieczorem w Rudzienicach, gm. Iława, pow. iławski. Pociąg uderzył w samochód osobowy, który wcześniej wjechał na przejazd kolejowy.
Na miejscu zdarzenia, przy przejeździe kolejowym w Rudzienicach, pracują obecnie służby ratunkowe: policja, pogotowie oraz straż pożarna.

Ze wstępnych ustaleń, które właśnie przekazał nam st. kpt. Krzysztof Rutkowski, oficer prasowy komendy powiatowej państwowej straży pożarnej w Iławie wynika, że na przejazd wjechało auto. Póki co, nie wiadomo ile osób w nim się znajdowało. Nie wiadomo też na tę chwilę, czy szlabany były całkowicie otwarte, czy też nie.

Wiadomo jednak na pewno, że — na szczęście — nikt nie ucierpiał w wyniku zderzenia pociągu z samochodem, zarówno w samym pociągu (w wyniku gwałtownego hamowania), jak i w aucie.

— Osoby znajdujące się tuż przy przejeździe kolejowym próbowały jeszcze usunąć pojazd z torowiska, wówczas już nikt się w nim nie znajdował. Natomiast kobieta, która jechała tym samochodem, doznała szoku spowodowanego całym zdarzeniem. Właśnie jest jej udzielana pomoc medyczna. Na szczęście nikt w tym zdarzeniu nie ucierpiał — mówi st.kpt. Krzysztof Rutkowski z iławskiej straży pożarnej.

Ruch pociągów na trasie Iława — Olsztyn został wstrzymany.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. No Name #3086968 5 sty 2022 12:15

    Szkoda ludzi z pociągu. Musieli stać 3 godziny na miejscu tego zdarzenia dzięki tej pani. Kto jej podpisał badania lekarskie?

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5