Szczypiorniści Jezioraka zwycięstwem zakończyli pierwszą rundę II ligi. Iławianie wiceliderami

2021-11-28 08:32:19(ost. akt: 2021-11-30 09:47:29)
Szczypiorniści Jezioraka mogą sobie przybić piątkę, bo zaliczyli najlepszą rundę w historii gry iławskiego zespołu w II lidze

Pewne zwycięstwo odnieśli wczoraj (sobota 27 listopada) piłkarze ręczni Iławskiego Klubu Sportowego. Jeziorak komplet punktów zdobył na wyjeździe, pokonując Akademików z Bydgoszczy.
AZS UKW Bydgoszcz — Jeziorak Iława 28:41 (16:19)

Przez osiem meczów z rzędu, od początku sezonu, iławianie byli niepokonani, aż w końcu nad Jeziorak przyjechał Sambor Tczew. W poprzedniej serii drużyna trenera Marka Woronowicza przegrała u siebie z tczewianami i teraz to Sambor zasiada na fotelu lidera, z zespół z Iławy musi liczyć na jego potknięcie, aby go dogonić.

Przede wszystkim Jeziorak sam musi wygrywać. Wicelider był faworytem do zwycięstwa w sobotnim meczu w Bydgoszczy. W trakcie pierwszej połowy sprawa wygranej może tak oczywista nie była, bo AZS UKW trzymał się na dystans dwóch, trzech bramek straty do gości (tak też zakończyła się pierwsza połowa), jednak po zmianie stron Jeziorak już odjechał gospodarzom.

— Nasza najskuteczniejsza broń na rywali, czyli bardzo szczelna obrona plus szybkie i zakończone trafieniami kontry znowu znalazła zastosowanie. W ten sposób zbudowaliśmy sporą przewagę nad zespołem z Bydgoszczy, której już nie zmarnowaliśmy — relacjonuje Patryk Żurawski, szczypiornista Jezioraka.

To było ostatnie spotkanie pierwszej rundy sezonu 2021/22 II ligi. Kolejny mecz iławian, który rozpocznie II rundę, dopiero 12 lutego! Liga rozgrywki wznawia dwa tygodnie wcześniej, jednak akurat w 1 i 12 kolejce sezonu Jeziorak ma pauzę. Przerwa od meczu o punkty potrwa więc ponad dwa miesiące.

Do treningów drużyna trenera Marka Woronowicza wraca oczywiście dużo szybciej, jeszcze przed świętami bożonarodzeniowymi odbędą się pierwsze jednostki treningowego okresu przygotowawczego przed drugą częścią sezonu.