Z plakatów dowiesz się, czym jest dla nas Niepodległość. Wystawa jeszcze aktywna [zdjęcia]

2021-11-22 09:25:20(ost. akt: 2021-11-22 09:34:37)
Wystawę plakatów można zobaczyć w galerii jazzowej przy iławskim ratuszu (ul. Niepodległości)

Wystawę plakatów można zobaczyć w galerii jazzowej przy iławskim ratuszu (ul. Niepodległości)

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

Jeszcze przez kilka najbliższych dni w iławskiej przestrzeni miejskiej możemy zobaczyć świetne (nie tylko w naszej ocenie) plakaty, które swą tematyką i hasłami nawiązują do odzyskania przez Polskę niepodległości i do dnia 11 listopada.
11 listopada Narodowe Święto Niepodległości — ten plakat można uznać za pierwszy w kolejności. Następnie jest Wolność Wypowiedzi, Szacunek, Troska, Tradycja, Odpowiedzialność, Swoboda Tworzenia, Bezpieczeństwo, Ojczyzna, Wybór. To hasła, które zdaniem twórców plakatów, nierozerwalnie związane są z niepodległością każdego kraju, także Polski.

Plakaty powstały z inicjatywy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Iławie, we współpracy z ratuszem (wydział komunikacji społecznej). Możemy je zobaczyć na przystankach Zakładu Komunikacji Miejskiej w Iławie, ale także w galerii jazzowej przy ul. Niepodległości, przy ratuszu właśnie. Pojawiły się na kilka dni przed 11 listopada.

Lepiej się pospieszcie, bo wystawa wkrótce zniknie z naszych ulic.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5