Jest przełamanie! GKS Wikielec wygrał z rezerwami Jagiellonii Białystok i opuścił strefę spadkową

2021-11-21 15:02:01 (ost. akt: 2021-11-21 15:07:54)
Michał Jankowski (GKS Wikielec) zdobył w Białymstoku gola wartego trzy punkty

Michał Jankowski (GKS Wikielec) zdobył w Białymstoku gola wartego trzy punkty

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

Po serii dziesięciu meczów bez zwycięstwa trzecioligowa drużyna GKS-u Wikielec w końcu wygrała. Dzisiaj (niedziela 21 listopada) zespół prowadzony już przez nowego trenera, Piotra Zajączkowskiego, pokonał na wyjeździe Jagiellonię II Białystok.
Jagiellonia II Białystok — GKS Wikielec 0:1 (0:0)
0:1 — Jankowski (70, karny)

Poprzednie zwycięstwo zespół z gminy Iława odniósł 8 września, kiedy to pokonał na swoim terenie rezerwy Legii Warszawa. Tak się złożyło, że przełamanie po serii spotkań bez wygranej przyszło w meczu z innym zespołem reprezentującym klub z Ekstraklasy — dzisiaj drużyna z Wikielca wygrała z rezerwami Jagiellonii Białystok. Do spotkania doszło na boisku "pod balonem".

Po słabym okresie, naznaczonym porażkami i remisami, trener Łukasz Suchocki stracił pracę, a zastąpił go Piotr Zajączkowski. Przypomnijmy tylko, że doświadczony szkoleniowiec w poprzednim sezonie zastąpił na dwa mecze Wojciecha Tarnowskiego, ówczesnego trenera GKS-u, który nie mógł prowadzić zespołu z powodów zdrowotnych. Wówczas zespół pod wodzą Zajączkowskiego dwukrotnie wygrał. Teraz także, z tym szkoleniowcem na ławce trenerskiej, drużyna z Wikielca zgarnęła komplet punktów, czym sprawiła sporą niespodziankę.

Jedyny gol w dzisiejszym meczu padł w drugiej połowie, po skutecznie wykonanym rzucie karnym przez Michała Jankowskiego. Dzięki trzem punktom zdobytym w Białymstoku GKS opuścił strefę spadkową.

W najbliższy piątek 26 listopada drużyna z Wikielca rozegra ostatni ligowy mecz w tym roku — na wyjeździe zmierzy się ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5