"Nie będzie już pobłażania". Sporo mandatów za brak maseczki

2021-11-10 13:28:57 (ost. akt: 2021-11-10 15:15:13)
Jedna z kontroli przeprowadzonych przez policjantów

Jedna z kontroli przeprowadzonych przez policjantów

Autor zdjęcia: Edyta Kocyła-Pawłowska

Nie będziemy już pobłażliwie podchodzić do ludzi nienoszących masek w sklepach – zapowiada zastępca szefa iławskiego sanepidu. Obecnie prowadzone są wzmożone kontrole w sklepach i galeriach.
– W ramach prowadzonych na bieżąco czynności kontrolnych w sklepach i podobnego typu miejscach, prowadzone są również protokoły epidemiologiczne w zakresie noszenia maseczek – informuje Maciej Mikołajczyk, zastępca Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Iławie.
Niektóre kontrole prowadzone są wspólnie z funkcjonariuszami policji, inne niezależnie przeprowadza policja.

Wzrost zakażeń koronawirusem jest, jak się wyraził w rozmowie z nami zastępca, niesamowity. Stąd trzeba się spodziewać jeszcze bardziej wzmożonych kontroli.


Jak nas poinformowała asp. Joanna Kwiatkowska, rzeczniczka iławskiej policji, w okresie od 1 do 28 października policjanci pouczyli 2.355 osób, wystawili 116 mandatów, a 7 spraw skończyło się skierowaniem wniosków o ukaranie do sądu.


– Powiem wprost: nie będziemy już pouczać czy prosić – zapowiada Maciej Mikołajczyk. – Nie będzie pobłażania. Proszenie o założenie maseczki często kończy się śmiechem. A widzimy, co się dzieje, choćby po tym, że Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna pracuje przecież od 7:00 do 21:00.

Obłożenie pracą w sanepidzie jest wyjątkowo duże. Na kwarantannę trafiło niedawno 96 osób, które bawiły się na wspólnym weselu w powiecie iławskim. Poza tym także sytuacja w szkołach jest trudna.Na niezaszczepione osoby są nakładane kwarantanny, na zaszczepione – nadzór epidemiologiczny.

eka
ilawa@gazetaolsztynska.pl

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. grzes #3080658 10 lis 2021 23:50

    Jak galerianki mają robić loda w maseczce ???

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

  2. Barbara #3080636 10 lis 2021 20:50

    Artykuł należy uzupełnić o informację że pod względem prawnym noszenie maseczek nigdy nie było obowiązkowe, a pod względem medycznym najprawdopodobniej jest szkodliwe. Może trudno w to uwierzyć ale polska policja mandaty wystawia bezprawnie.

    Ocena komentarza: warty uwagi (14) odpowiedz na ten komentarz

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5