Popłynęło 16 litrów krwi

2021-09-17 12:04:36 (ost. akt: 2021-09-17 12:21:28)

Autor zdjęcia: materiały KPP Iława

Policjanci, pracownicy cywilni z iławskiej komendy, a także wiele osób chętnych włączyło się do akcji honorowego krwiodawstwa. Oddana krew, która jest najcenniejszym i niezastąpionym lekiem, trafi do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie. Takie akcje mają na celu popularyzowanie honorowego krwiodawstwa.
Po raz kolejny, ale tym razem w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Iławie, przeprowadzona została akcja honorowego krwiodawstwa wśród policjantów, pracowników cywilnych i osób chętnych. Krew, składniki krwi i produkty krwiopochodne należą do najczęściej stosowanych środków leczniczych. Policjanci na co dzień obsługujący zdarzenia, w wyniku których poszkodowani potrzebują do życia tego środka leczniczego, rozumieją potrzebę honorowego krwiodawstwa i dlatego też chętnie włączyli się do akcji.

Zebrana krew trafiła do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie, ponieważ przez cały rok jest duże zapotrzebowanie na ten najcenniejszy i niezastąpiony lek. Tym razem zarejestrowało się 38 osób, w tym 34 osoby oddały krew, przekazując w ten sposób prawie 16 litrów tego najcenniejszego leku.

To dzięki wspólnemu zaangażowaniu klubu Honorowych Dawców Krwi „Kropelka Życia”, a także mieszkańców powiatu iławskiego i współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie Oddział w Iławie doszło do kolejnej zbiórki tego cennego płynu.

KPP Iława / oprac. eka

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5