Ośmiolatek trafił do szpitala

2021-09-08 08:52:19(ost. akt: 2021-09-08 09:01:58)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: KPP Mława

Młody rowerzysta wywrócił się, bo kierowca samochodu nie ustąpił mu pierwszeństwa. Chłopiec trafił na obserwację szpitalną.
W Iławie 39-latek kierujący hondą nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu rowerem i doprowadził do wywrócenia kierującego jednośladem. 8-latek został przetransportowany do szpitala. Na szczęście młodemu cykliście nic poważnego się nie stało, a sprawca za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym został ukarany mandatem.

Innego z nieodpowiedzialnych kierujących zatrzymali policjanci w gminie Iława. Funkcjonariusze otrzymali informację o tym, że na trasie Tynwałd – Makowo doszło do kolizji drogowej, a nietrzeźwy sprawca właśnie ucieka. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce. Jak się okazało mężczyzna na miejscu zdarzenia pozostawił telefon oraz kartę do bankomatu po czym uciekł. Policjanci pojechali we wskazanym kierunku po czym zatrzymali 44–latka. Mundurowi wylegitymowali mężczyznę oraz sprawdzili jego stan trzeźwości. Przypuszczenia świadka okazały się słuszne. Mężczyzna kierował pojazdem mechanicznym mając prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali mieszkańca gminy Zalewo osadzili w policyjnej celi.

eka / KPP Iława
ilawa@gazetaolsztynska.pl

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5