1000 zł za statuetkę trafi do Ady z Wilczan

2021-08-16 11:00:00(ost. akt: 2021-08-19 15:46:45)
Od lewej: Sławomir, Mirosław, Dariusz i twórca statuetki Rafał Szulc. Na zdjęciu brakuje czwartego kuzyna, Krzysztofa

Od lewej: Sławomir, Mirosław, Dariusz i twórca statuetki Rafał Szulc. Na zdjęciu brakuje czwartego kuzyna, Krzysztofa

Autor zdjęcia: Edyta Kocyła-Pawłowska

Jazzowa jubileuszowa statuetka nr 1 została "oddana" za 1000 zł. Pieniądze trafią do Ady Niewiadomskiej. To dziewczyna z gminy Iława, która walczy z rakiem.


Rafał Szulc, artysta z Pikusa w gminie Iława, stworzył projekt i wykonał jubileuszowe statuetki na Międzynarodowy Festiwal Jazzu Tradycyjnego Old Jazz Meeting Złota Tarka Iława 2021r. Statuetki rozdano artystom jazzowym w ubiegły weekend, ale nie wszystkie... Ta z numerem jeden trafiła na spontaniczną akcję, z której pieniądze przeznaczone zostaną na rzecz Ady Niewiadomskiej ze wsi Wilczany (także w gminie Iława).

Deklarować konkretne kwoty za statuetkę można było podczas trwania Złotej Tarki, w festiwalowym biurze czuwał bowiem sam twórca. Z tej okazji skorzystali wierni fani festiwalu.

– Jesteśmy na Złotej Tarce już chyba 10 raz, zawsze rodzinnie – mówi pan Dariusz. A jego kuzyn Sławomir dodaje: – Dla mnie najważniejsze jest to, że tu jestem z kuzynami. Atmosfera jest niesamowita! A do tego jeszcze możemy pomóc chorej dziewczynie.

– Jeden, dwa, trzy, cztery... – w naszej obecności liczenie setek złotych rozpoczął jeden z czterech ofiarodawców. Rzecz się działa już po północy z soboty na niedzielę. Tysiąc złotych trafiło do rąk Rafała Szulca, a moment przekazania statuetki uchwyciliśmy na zdjęciu.

Teraz – jak deklaruje artysta – pieniądze trafią do Komitetu Społecznego, który wspomaga Adę w zbieraniu pieniędzy na leczenie i rehabilitację. – Aż mam ciarki – mówi Małgorzata Tołstyko z Komitetu, która od nas dowiedziała się o akcji. – To cudowne, że takie rzeczy dzieją się wokół Ady.

Wkrótce też odbędzie się wydarzenie organizowane przez Komitet:
Ada jest podopieczną[https://przyszloscdladzieci.org/] Fundacji "Przyszłość dla Dzieci"[/url]. Pomóżmy dziewczynce w powrocie do zdrowia, przekazując swoją darowiznę na numer konta: 21 1240 1590 1111 0010 2531 7517 z dopiskiem: Adrianna Niewiadomska. Można też wpłacać on-line

Edyta Kocyła-Pawłowska
e.kocyla@gazetaolsztynska.pl


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Grzegorz Lewandowski #3073208 18 sie 2021 19:29

    Jestem dumny, że mój brat Sławomir i trzej kuzyni: Krzysiu, Mirek i Darek w taki piękny sposób zechcieli pomóc dziewczynce w potrzebie. Wielki szacun panowie. Kocham was ... Grzegorz

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5