Święty bardzo blisko GKS-u Wikielec, Jońca i Dajnowski również

2021-07-24 15:37:54(ost. akt: 2021-07-24 18:02:57)
Łukasz Święty (pierwszy z lewej) zagrał już w barwach GKS-u Wikielec w sparingu z Motorem Lubawa

Łukasz Święty (pierwszy z lewej) zagrał już w barwach GKS-u Wikielec w sparingu z Motorem Lubawa

Autor zdjęcia: Anita Szymańska

W rozegranym dzisiaj (sobota 24 lipca) sparingu GKS Wikielec wygrał na wyjeździe z Lechem Rypin 3:1. Jedną z bramek dla drużyny trenera Łukasza Suchockiego zdobył środkowy pomocnik, Łukasz Święty, który jest blisko przejścia do III-ligowca z gm. Iława.
Lech Rypin – GKS Wikielec 1:3 (0:2)
0:1 – Święty (18), 0:2 – Bartkowski (35), 0:3 – Jankowski (67, karny), 1:3 – (84)

GKS: Wieczerzak - Korzeniewski, Kacperek, M. Jajkowski, Sz. Jajkowski, Grzybowski, Jankowski, Święty, Szypulski, zawodnik testowany, Bartkowski,

W obozie klubu z Wikielca, który ostatnio był w totalnym zawieszeniu, w końcu wiedzą, w której lidze zagrają w sezonie 2021/22. Zamieszanie związane z walkowerem i ostateczną decyzją ws. przyszłości drużyny trenera Łukasza Suchockiego i kształtu całej grupy pierwszej III ligi już się na szczęście skończyło, o czym informowaliśmy we wtorek w artykule: III liga czy IV — wiemy już oficjalnie, gdzie zagra GKS Wikielec! Następnego dnia szkoleniowiec Suchocki na naszych łamach odniósł się do całej sytuacji, mówiąc wprost: "Inne kluby chciały nas "na golasa" puścić w miasto..."

Nowy sezon już w 19-zespołowej III lidze rozpocznie się w weekend 7/8 sierpnia. GKS gra wówczas na swoim terenie ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. W odpowiednim przygotowaniu do rozgrywek mają pomóc m.in. sparingi.

W tygodniu „GieKSa” grała test-mecz z Motorem w Lubawie i wygrała 2:0 po golach Michała Bartkowskiego i „zawodnika testowanego”. Zespół z Wikielca, na tle lubawskiego IV-ligowca, zaprezentował się bardzo dobrze, o czym mówił nam także trener Krzysztof Malinowski.
– W środę zmierzyliśmy się z bardzo silną ekipą z Wikielca, która ostatecznie utrzymała się w III lidze. Trener Łukasz Suchocki zmontował ciekawą i mocną, jak na warunki i możliwości naszego województwa, ekipę. Było widać różnicę w poziomie prezentowanym przez nas i przez zespół z Wikielca, wynik nie kłamie – przyznaje szczerze szkoleniowiec z Lubawy.

Dzisiaj natomiast GKS sparował na wyjeździe z Lechem Rypin. Ekipa z gminy Iława wygrała 3:1, a gole dla zespołu zdobyli Łukasz Święty, Michał Bartkowski i Michał Jankowski (z karnego, a jakże).

Pierwszy z tych zawodników jest bardzo blisko przejścia do „GieKSy”. Święty to 21-letni, bardzo kreatywny środkowy pomocnik. Pochodzi z Biskupca Pomorskiego, a w przeszłości grał w miejscowej Ossie, w GKS-ie Wikielec i w Jezioraku Iława, z którego w styczniu 2020 – na zasadzie wypożyczenia – przeszedł do Sokoła Ostróda. W rundzie wiosennej sezonu 2021/22 grał natomiast w Stali Brzeg (III liga), ciągle będąc na wypożyczeniu z Jezioraka.

– Porozumieliśmy się już z klubem z Iławy w sprawie przejścia Łukasza do naszej drużyny. Pozostały tylko do załatwienia formalności, już z samym zawodnikiem. Wszystko wskazuje na to, że ten utalentowany pomocnik wzmocni naszą kadrę – powiedział nam, już po dzisiejszym sparingu z Lechem Rypin, prezes Gminnego Klubu Sportowego, Krzysztof Bączek.

Święty jest już więc jedną nogą w Wikielcu. Trochę dalej od transferu do GKS-u jest dwóch młodych zawodników Stomilu Olsztyn, Mateusz Jońca (20-letni obrońca) i Kamil Dajnowski (pomocnik, 19 lat na karku). – Jesteśmy w trakcie rozmów z działaczami Stomilu Olsztyn na temat przejścia tych dwóch zawodników do naszego klubu, ich finał jest bardzo bliski – przyznaje prezes Bączek.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5