Wioślarz z Dziarn startuje w mistrzostwach świata!

2021-07-07 09:57:12 (ost. akt: 2021-07-07 13:19:52)
Ośmioosobowa osada reprezentacji Polski, Damian Józefowicz drugi od lewej strony

Ośmioosobowa osada reprezentacji Polski, Damian Józefowicz drugi od lewej strony

Autor zdjęcia: Julia Kowacic

Trzymajmy w czwartek (8 lipca) kciuki za Damiana Józefowicza. Pochodzący z Dziarn (gm. Iława) wioślarz, pływający tym razem w ośmioosobowej osadzie, o godzinie 11.50 wystartuje w wyścigu, którego stawką będzie awans do finału mistrzostw świata.
Nie tak dawno pisaliśmy o Damianie, gdy ten startował wraz Łukaszem Posyłajką (konkurencja: dwójka bez sternika) w regatach w Lucernie — wychowanek Wiru Iława walczył wówczas o kwalifikację do Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Więcej na ten temat w artykule Biletu do Tokio nie ma, za to jest wielki bagaż doświadczeń.

Przed pochodzącym z Dziarn zawodnikiem kolejne bardzo ważne regaty. W czeskich Racicach od dzisiaj do niedzieli (7-11 lipca) odbywają się mistrzostwa świata, tym razem jednak wioślarz reprezentujący barwy Posnanii Poznań będzie pływał w osadzie ośmioosobowej, w składzie: Tomasz Skurzyński (sternik), Józefowicz, Jerzy Kaczmarek, Oskar Streich, Mikołaj Januszewski, Dominik Glonek, Przemysław Wanat, Emil Jackowiak, Patryk Wojtalak.

— Start naszego pierwszego biegu w czwartek o godzinie 11.50. Staniemy na starcie z Brytyjczykami, Holendrami, Ukraińcami, Niemcami i Austriakami. Tylko pierwsza osada ma bezpośredni awans do finału, a reszta będzie "jechała" repasaż — przekazał nam Damian w dzisiejszej porannej rozmowie.

Wychowanek iławskiego klubu wioślarskiego zna tor w Racicach. — Na tym torze płynąłem trzy lat temu na Mistrzostwach Świata juniorów, też na ósemce. Wówczas było piąte miejsce, więc teraz trzeba myśleć o dużo lepszym wyniku — zauważa Józefowicz.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5