Smoki nadciągają nad Iławę! W sobotę regaty O Złote Wiosło Jezioraka [program]

2021-07-02 13:18:36 (ost. akt: 2021-07-02 13:59:43)
Wyścigi smoczych łodzi to widowiskowa, ale też wymagająca dużej siły dyscyplina sportowa

Wyścigi smoczych łodzi to widowiskowa, ale też wymagająca dużej siły dyscyplina sportowa

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

POD NASZYM PATRONATEM || Pamiętajcie — jutro (sobota 3 lipca) spotykamy się na alei spacerowej nad brzegiem Małego Jezioraka, by swym dopingiem wspierać osady walczące w VII Regatach Smoczych Łodzi — O Złote Wiosło Jezioraka, Iława 2021.
To coroczna, sportowa tradycja (tylko raz przerwana przez pandemię, w 2020 roku), której pomysłodawcą i głównym organizatorem jest klub smoczych łodzi Drakens Iława. To od nich się wszystko zaczęło i przez nich jest kontynuowane. I tak przez ostatnie siedem lat...

Zielone światło na organizowanie wydarzeń sportowych zostało natychmiast zauważone i wykorzystane przez Drakensów. Iławianie, którzy z organizacji Regat Smoczych Łodzi — O Złote Wiosło Jezioraka wywiązywali się do tej pory bez zarzutu, postanowili działać. Do siódmej już edycji wyścigów (jak ten czas leci, pamiętamy jeszcze pierwsze regaty...) długich łodzi, na których zawodniczki i zawodnicy wiosłują w rytm podawany przez znajdującego się na dziobie bębniarza, dojdzie w najbliższą sobotę 3 lipca.


Dzisiaj postanowiliśmy sprawdzić, jak na dzień przed zawodami wygląda sytuacja z zapisami do regat.
— Do zmagań O Złote Wiosło Jezioraka, odbywających się na pięknym Małym Jezioraku w naszej pięknej Iławie, zgłosili się zawodnicy reprezentujący aż 23 kluby z całego kraju — mówi Wojciech Duda z Drakens Iława — Smocze łodzie.

— Nie jest jednak tak, że dokładnie tyle samo będzie osad czy też drużyn, bo w czasie regat smoczych łodzi bardzo często dochodzi do takiej sytuacji, że daną osadę tworzy "mieszanka" wioślarek i wioślarzy z różnych klubów — dodaje Duda.

Obecnie na listach startowych jest zgłoszonych: 6 osad w kategorii Open 20 (20 osób w osadzie), 9 osad w kat. Mixt 20, 5 osad w kat. Woman 10 oraz 10 osad w kat. Amator 10.

— Oczywiście zmagania czysto sportowe to nie wszystko, co będzie działo się nad Małym Jeziorak w najbliższą sobotę. Tradycyjnie nie zabraknie atrakcji dla dzieci — dodaje Wojciech Duda.

Orientacyjny plan VII Regaty Smoczych Łodzi O Złote Wiosło Jezioraka - Iława 2021:
8.00 - 9.00: rejestracja przybyłych osad, wydanie opasek i kuponów na posiłki regeneracyjne, kawa i domowe ciasta
9.30: odprawa kapitanów załóg
10.00: oficjalne otwarcie Regat i ogłoszenie list startowych
10.15: wspólna rozgrzewka z trenerką personalną: Katarzyną Sztajnborn
10.30: rozpoczęcie regat i przeprowadzenie startów eliminacyjnych, finałowych w sprincie
15.00: bieg na 1000 metrów o Puchar Burmistrza Miasta Iławy
16.00: przerwa techniczna a w międzyczasie trening BODY SHAPE przygotowany przez FIT HOUSE, który poprowadzą: Katarzyna Sztajnborn oraz Magdalena Jankowska
16.30: ogłoszenie wyników i dekoracja zawodników Regat
17.00: oficjalne zakończenie i pożegnanie uczestników Regat

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5