Prokuratura bada sprawę śmiertelnego wypadku na torach w Iławie

2021-07-02 10:34:28 (ost. akt: 2021-07-02 11:09:40)
Do wypadku doszło ok. godziny 6.40 na torowisku tuż przed stacją kolejową Iława Miasto

Do wypadku doszło ok. godziny 6.40 na torowisku tuż przed stacją kolejową Iława Miasto

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

WRACAMY DO TEMATU || Wciąż nieustalone są personalia osoby, która wczoraj (czwartek 1 lipca) zginęła na torach przed stacją kolejową Iława Miasto. Policja i prokuratura badają dalej tę sprawę.
O tym tragicznym zdarzeniu informowaliśmy w czwartek rano na naszym portalu. Do wypadku doszło ok. godziny 6.40 na torowisku tuż przed stacją kolejową Iława Miasto. Na miejscu zginęła osoba o nieustalonych wówczas personaliach i (początkowo) płci.

Na miejscu pracowała policja i prokurator, wciąż ustalane są wszelkie okoliczności tego zdarzenia. Pendolino, które brało udział w śmiertelnym wypadku, przez jakiś czas stało przy dworcowym peronie.

— Pociąg relacji Gdynia — Katowice, na trasie Gdańsk — Warszawa, uderzył w znajdującego się na torowisku człowieka. Na miejscu pracują policjanci pod nadzorem prokuratora, ustalane są wszelkie szczegóły tego tragicznego w skutkach zdarzenia — mówiła nam wczoraj rano asp. Joanna Kwiatkowska, rzeczniczka prasowa iławskiej policji.

Skontaktowaliśmy się dzisiaj rano z Janem Wierzbickim, szefem prokuratury rejonowej w Iławie, która prowadzi sprawę. Czy znane są już personalia i płeć osoby, która zginęła w wypadku? Czy to było nieszczęśliwe zdarzenie, czy jednak może samobójstwo? Bo przecież tory kolejowe w Iławie w przeszłości niestety nie raz były miejscem takich zdarzeń.

— Nie znamy jeszcze personaliów osoby, która w czwartek zginęła na torach przed stacją kolejową Iława Miasto. Wciąż to ustalamy. Wiemy natomiast tyle, że jest to prawdopodobnie mężczyzna — mówi Jan Wierzbicki.

— Człowiek ten w momencie uderzenia przez pociąg leżał na torach, jednak — póki co — nie sposób stwierdzić, czy było to samobójstwo czy też może osoba ta na przykład zasłabła i osunęła się na tory — odpowiada na drugie z naszych pytań szef iławskiej prokuratury.

Do tematu wrócimy.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl


Fot. Mateusz PartygaDo wypadku doszło tuż przed wjazdem na dworzec kolejowy Iława Miasto

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5