Śmiertelny wypadek na torach w Iławie! Policja ustala personalia zmarłego [VIDEO]

2021-07-01 08:52:51 (ost. akt: 2021-07-01 10:42:21)
Do wypadku doszło tuż przed wjazdem na dworzec kolejowy Iława Miasto

Do wypadku doszło tuż przed wjazdem na dworzec kolejowy Iława Miasto

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło dzisiaj rano (czwartek 1 lipca) na torowisku tuż przed stacją kolejową Iława Miasto. Na miejscu zginęła osoba o nieustalonych na razie personaliach i płci.
Na miejscu pracuje policja i prokurator, ustalane są wszelkie okoliczności tego zdarzenia. Pendolino, które brało udział w śmiertelnym wypadku, wciąż stoi przy dworcowym peronie.

— Ze wstępnych ustaleń wynika, że pociąg relacji Gdynia — Katowice na trasie Gdańsk — Warszawa uderzył w znajdującego się na torowisku człowieka. Na miejscu pracują policjanci pod nadzorem prokuratora, ustalane są wszelkie szczegóły tego tragicznego w skutkach zdarzenia — mówi asp. Joanna Kwiatkowska.

Nie wiadomo jeszcze, jakiej płci jest ofiara (pierwsze sygnały mówią o tym, że jest to mężczyzna), trudno obecnie określić więc personalia tragicznie zmarłego.

— Do zdarzenia doszło o godzinie 6.40. Policjanci przebadali alkomatem maszynistę, który prowadził pociąg. Był trzeźwy — dodaje asp. Kwiatkowska.

Z ruchu wyłączony jest obecnie tor, którym jechało pendolino. Jak się dowiedzieliśmy na miejscu, cześć z podróżujących nim pasażerów zostało przewiezionych na dworzec Iława Główna autokarami, część natomiast została na miejscu i czeka na pociąg, który wjedzie na niezablokowany tor — wszyscy będą kontynuowali podróż w kierunku Warszawy i dalej, już nowym składem.

Do tematu wkrótce wrócimy.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl


Fot. Mateusz PartygaDo wypadku doszło tuż przed wjazdem na dworzec kolejowy Iława Miasto

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5