Byli poszukiwani przez policję. Już trafili do więzienia

2021-06-10 09:44:59 (ost. akt: 2021-06-10 09:48:25)
zakład karny

zakład karny

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

Policjanci z komendy powiatowej w Iławie zatrzymali w ostatnich dniach kolejnych poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości. Do więzienia trafili: 55-latek z Iławy oraz 27-latek z Lubawy.
— Podstawy poszukiwań są różne. Oprócz listów gończych, sądy i prokuratury wydają zarządzenia, postanowienia i nakazy doprowadzenia celem których jest ustalenie miejsca pobytu osób poszukiwanych lub przeprowadzenie z nimi czynności procesowych — tłumaczy asp. Joanna Kwiatkowska, rzeczniczka prasowa iławskiej policji.

Pierwszy z poszukiwanych został zatrzymany w Iławie. Funkcjonariusze KPP Iława ustalili miejsce przebywania 55-latka i natychmiast tam pojechali. Potwierdzili uzyskane informacje i zatrzymali mieszkańca Iławy. Policjanci przetransportowali mężczyznę do więzienia, gdzie spędzi najbliższy rok.

— Kolejnego poszukiwanego zatrzymali policjanci w Lubawie. Mundurowi ustalili, że poszukiwany 29-latek jest właśnie w domu. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę i przewieźli go do zakładu karnego. Mieszkaniec Lubawy odbędzie tam karę pozbawienia wolności w wymiarze roku i 6 miesięcy za popełnione wykroczenia i przestępstwa — mówi rzeczniczka prasowa iławskiej policji.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl
źródło: KPP Iława

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5