Kolejne zwycięstwo rajdowców z LRacing! [zdjęcia]

2021-05-25 16:25:28 (ost. akt: 2021-05-25 16:46:55)
Do startu swoją Hondą Civic szykuje się Dawid Lontkowski z grupy rajdowej LRacing!

Do startu swoją Hondą Civic szykuje się Dawid Lontkowski z grupy rajdowej LRacing!

Autor zdjęcia: PryzmatPhoto Mariusz Zadroga

MOTO SPORT|| Grupa Rajdowa LRacing! wystartowała w 1. rundzie TrackDay Trophy rozgrywanej na wojskowym lotnisku w Broczynie koło Czaplinka, organizatorem był MotorSport Trophy.
Tym razem w reprezentacji LRacing! wystartowali prawie wszyscy zawodnicy grupy, a suma uczestników wyniosła 47. kierowców. Trasa, jaką przygotował organizator, liczyła 5 km i przejeżdżana była 6-krotnie. Początkowo dwa przejazdy treningowe, a następnie cztery mierzone do wyniku końcowego. Wyznaczony przejazd był bardzo szybki, prędkości dochodziły nawet do 170 km/h, a zarazem pełen szykan oraz mocnych dohamowań, które dodawały większej adrenaliny podczas przejazdów.

Pogoda podczas imprezy dopisała i cały dzień zawodnicy jeździli w słonecznej aurze, co znacząco ułatwiało dobór opon i stwarzało równe szanse dla wszystkich startujących.

W klasie 1 (auta z pojemnością do 1400ccm) tym razem Hondą Civic wystartował Dawid Lontkowski, który wygrał tę rywalizację oraz zajął 19. miejsce w klasyfikacji generalnej zawodów.
Łukasz Lontkowski prowadzący Citroena C2 VTS w klasie 2 (auta z pojemnością do 2000ccm) również zajął 1. miejsce w klasie oraz 11. w generalce tocząc zaciętą walkę z teamowym kolegą, Danielem Gurzyńskim. Daniel, prowadzący Citroen Saxo VTS, zajął 2. miejsce w klasie 2 i 12. w generalce, wśród 47 zawodników.

— Trasa była bardzo szybka, a mój samochód rozpędzał się do ponad 160km/h. Jednak zdecydowanie wolę bardziej techniczne i kręte próby, na których auta z małą pojemnością mają większą przewagę. Mimo wszystko cieszę się, że udało mi się wygrać kolejne zawody w tym sezonie — komentuje Dawid Lontkowski.

— Bardzo cieszę się z wygranej, ponieważ jest to moje pierwsze zwycięstwo w tej serii wyścigów. Dziękuję Danielowi za wyrównaną walkę do ostatnich metrów trasy i pozdrawiam żonę Paulinę z córeczką Niną, które zostały w domu — mówi z kolei Łukasz Lontkowski.

— Trasa była ciekawa, a konkurenci wymagający. Jestem jednak zadowolony, że mogłem wziąć udział w tym wydarzeniu i dobrze się bawić z moją rodziną oraz chłopakami z LRacing! — tłumaczy Daniel Gurzyński.

W Broczynie wystartował również Piotr Maćkiewicz z pilotem Katarzyną Maćkiewicz w Audi TT Quattro w klasie 4 (auto z napędem 4x4). Załoga, która rywalizuje w najmocniejszej klasie, zajęła 4. miejsce. Piotr, mimo tego, że nie zajął miejsca na podium, to uplasował się najwyżej w klasyfikacji generalnej spośród kolegów z grupy, zajmując 9. miejsce na 47. zawodników.

— Zawody na wojskowym lotnisku w Broczynie były dla nas udane. Auta spisały się bardzo dobrze, a luźna i wesoła atmosfera wśród zespołu podczas zawodów pozwalała miło spędzić wspólny czas — komentuje Piotr Maćkiewicz.

Grupa LRacing! składa wielkie podziękowania dla wszystkich wspierających wyścigowe zmagania kierowców z Lubawy i Iławy oraz chce wyrazić wdzięczność partnerom grupy, dzięki którym mogą konkurować z najlepszymi zawodnikami oraz z dumą reprezentować powiat iławski podczas motorsportowych imprez.
— Nasze zmagania wyścigowe wymagają od nas wielu wyrzeczeń oraz dużych nakładów finansowych dlatego razem z chłopakami chciałbym podziękować Jarosławowi Pacosze z Susza za bezpieczne przywiezienie naszych wyścigówek do lotniska, gdzie odbyły się zawody — komentuje Piotr Bartczak, menager Grupy.

> Już w najbliższy weekend, 29 i 30 maja zawodnicy lubawsko-iławskiej Grupy Rajdowej LRacing wybierają się na zawody cyklu TMK oraz na 54. Rajd Toruński — oba wydarzenia organizowane są przez Automobilklub Toruński na torze i lotnisku w Toruniu.
— Oczywiście zapraszamy Państwa do kibicowania i śledzenia Grupy w naszych mediach społecznościach — dodaje Bartczak.

red. zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5