Złamany nos i obrażenia twarzy. 23-latek pobił znajomego

2021-04-14 11:28:01 (ost. akt: 2021-04-14 11:54:23)
„Kto powoduje naruszenie czynności narządu ciała lub rozstrój zdrowia, inny niż określony w art. 156 § 1 podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5" – taki właśnie zarzut usłyszał 23-latek.
Mężczyzna pobił znajomego i teraz ze swojego zachowania będzie tłumaczyć się przed sądem.

>> Iławscy policjanci zostali poinformowani o pobiciu. Funkcjonariusze ustalili, że do pokrzywdzonego przyjechało dwóch znajomych.

— W pewnym momencie z auta wyszedł pasażer i zaczął rozmawiać z mężczyzną. Po chwili doszło do sporu między pokrzywdzonym, a jego znajomym — mówi asp. Joanna Kwiatkowska, rzeczniczka prasowa iławskiej policji.

— Kiedy jednak zabrakło argumentów słownych, sięgnęli po argumenty siłowe. Wtedy to 23-latek pobił mieszkańca gminy Kisielice, po czym odjechał. W trakcie czynności okazało się, że pokrzywdzony ma złamany nos i obrażenia twarzy — dodaje oficer prasowy KPP Iława.

Funkcjonariusze zatrzymali sprawcę i przedstawili mu zarzut, do którego się przyznał. Teraz ze swojego zachowania będzie tłumaczyć się przed sądem. Kodeks karny za uszczerbek na zdrowiu przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl
źródło: KPP Iława

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5