Zatrzymanie poszukiwanych w wielu przypadkach jest tylko kwestią czasu

2021-04-08 10:30:45 (ost. akt: 2021-04-08 10:45:19)
Zdjęcie ilustracyjne — interwencja policji w parku miejskim w Iławie

Zdjęcie ilustracyjne — interwencja policji w parku miejskim w Iławie

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

Niemal każdego dnia policjanci z komendy powiatowej w Iławie i jednostek podległych zatrzymują osoby ukrywające się przed organami ścigania. — Niektórzy odnajdywani są w przypadkowych okolicznościach, jednak w większości takie odnalezienia są wynikiem intensywnej i pełnej zaangażowania pracy — mówi asp. Joanna Kwiatkowska, rzeczniczka prasowa iławskiej policji.
Do pierwszego zatrzymania doszło kilka minut po godzinie 11:00. Funkcjonariusze z komendy powiatowej policji w Iławie ustalili miejsce przebywania poszukiwanego listem gończym i tam pojechali, a było to Nowe Miasto Lubawskie.

— Policjanci zatrzymali 29-latka i przetransportowali do zakładu karnego. Mężczyzna spędzi tam najbliższy rok i osiem miesięcy za posiadanie narkotyków. Jak się okazało, mieszkaniec gminy Lubawa ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości i często zmieniał miejsce zamieszkania — mówi rzeczniczka prasowa iławskiej policji.

Kolejnego poszukiwanego zatrzymali dzielnicowi podczas obchodu rejonu służbowego. Policjanci zauważyli osobę, która nie miała zasłoniętych maseczką ust i nosa. Funkcjonariusze wylegitymowali mężczyznę oraz sprawdzili w policyjnych systemach. Okazało się, że 56-latek jest poszukiwany przez sąd do odbycia kary zastępczej 50 dni pozbawienia wolności. Mężczyzna nie chciał iść do więzienia, dlatego zapłacił zaległą grzywnę po czym został zwolniony.

— Policjanci codziennie w ramach swoich obowiązków kontrolują i sprawdzają miejsca przebywania osób poszukiwanych, a ich zatrzymanie w wielu przypadkach jest tylko kwestią czasu. Każdy kto pomaga przestępcy w uniknięciu odpowiedzialności karnej, w szczególności ukrywa sprawcę podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat — dodaje asp. Joanna Kwiatkowska z KPP Iława.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl
źródło: KPP Iława


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5