GKS Wikielec zyskał punkty dzięki walkowerowi za mecz z Bronią

2021-04-07 12:33:34(ost. akt: 2021-04-07 12:59:17)
Zdjęcie z meczu GKS Wikielec — Broń Radom

Zdjęcie z meczu GKS Wikielec — Broń Radom

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

Jest decyzja w sprawie meczu III ligi pomiędzy GKS-em Wikielec, a Bronią Radom. Zgodnie z naszymi przewidywaniami Łódzki Związek Piłki Nożnej przyznał walkower na korzyść drużyny z gminy Iława, ponieważ sztab zespołu z Radomia pomylił się w jednym ważnym obliczeniu.
Oficjalny portal Gminnego Klubu Sportowego w Wikielcu poinformował dziś (środa 7 kwietnia) w południe: "Walkower 3:0 na naszą korzyść — tak został zweryfikowany nasz sobotni mecz z Bronią Radom — zdecydował Łódzki Związek Piłki Nożnej, prowadzący w tym sezonie rozgrywki III ligi grupy 1. Werdykt nie jest dla nas zaskoczeniem i spodziewaliśmy się go od razu po ostatnim gwizdku sędziego Andrzeja Mścichowskiego."

Decyzja ŁZPN potwierdziła nasze sobotnie przypuszczenia, gdy to po meczu GKS — Broń poinformowaliśmy o możliwości zweryfikowania tego spotkania jako walkower na korzyść Gieksy.

Według przepisów każdy zespół może dokonać w trakcie meczu pięciu zmian zawodników, jednak może to zrobić nie w pięciu, a tylko w trzech turach, trzech pauzach. Przy czym trzeba pamiętać, że do tych tur nie wlicza się przerwy pomiędzy połowami.

Tymczasem Broń przeprowadziła w trakcie meczu w Wikielcu cztery zmiany w aż czterech transzach — do wszystkich doszło w trakcie trwania pojedynku, gdy piłka była w grze. Dlatego też ekipa z Radomia została ukarana walkowerem, a na konto GKS-u trafiły ostatecznie trzy bardzo cenne punkty, a nie jeden.

— Przed nami dwa wyjazdowe mecze: z Concordią Elbląg i z Ursusem Warszawa. Potem liga przyspieszy, bo cztery dni po wyprawie do Warszawy gramy u siebie z Olimpią Zambrów, a potem — w kolejny weekend — zagramy na wyjeździe z Ruchem Wysokie Mazowieckie. Kwiecień będzie dla nas bardzo pracowity i chcemy w tym czasie zdobyć jak najwięcej punktów — mówił we wczorajszym wywiadzie trener GKS-u Wojciech Tarnowski.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5