Patroni Plebiscytu Sportowego "Gazety Iławskiej": gmina Iława

2021-04-07 08:09:24 (ost. akt: 2021-04-07 08:19:46)
Statuetki rozdawane na Gminnej Gali Sportu 2020. W tym roku z powodu pandemii niestety do Gali nie doszło

Statuetki rozdawane na Gminnej Gali Sportu 2020. W tym roku z powodu pandemii niestety do Gali nie doszło

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

W sobotę 10 kwietnia o godzinie 11.59 kończy się głosowanie w naszym plebiscycie sportowym za rok 2020. Nasi czytelnicy do tego czasu będą mogli zagłosować na swoich kandydatów w kategorii Sportowiec, Trener i Klub.
Poniżej prezentujemy listy kandydatów we wszystkich trzech kategoriach, z aktualizowanymi na bieżąco wynikami. W trakcie trwania naszej zabawy w wyborze Najpopularniejszego Sportowca, Trenera i Klubu 2020 roku wg. czytelników "Gazety Iławskiej" przedstawiamy naszych Patronów i Sponsorów — to także dzięki nim nasz plebiscyt ma taką rangę, skalę i charakter.

•• W gronie patronów po raz kolejny mamy starostwo powiatowe w Iławie, urząd miasta w Iławie, urząd gminy w Iławie, urząd gminy Susz i urząd gminy Kisielice. W opisach tych samorządów nie skupiamy się jednak na gospodarce, demografii, atrakcjach turystycznych itd. tylko na sporcie właśnie. Pora na gminę Iława.

GMINA IŁAWA
W gminie Iława działa 5 piłkarskich klubów sportowych: GKS LZS Wikielec, LZS OHI Frednowy, LZS Czarni Rudzienice, LZS Zamek Szymbark oraz LZS Osa Ząbrowo. Za koordynacje działań z dziedziny sportu odpowiada Gminne Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych.

Gmina Iława osiąga liczne sukcesy sportowe. Na letnich Igrzyskach Samorządowych w 2019 roku zajęła III miejsce, a w Halowych Igrzyskach Samorządowych II (w 2020 r. powyższe imprezy sportowe się nie odbyły ze względu na ograniczenia pandemiczne). We współzawodnictwie sportowym gmin za rok 2019 prowadzonym przez Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie LZS w Olsztynie Gmina Iława zajęła II miejsce.

Sportowcy z terenu gminy brali udział w wielu imprezach sportowych organizowanych przez WMZ LZS: lekkoatletyce, biegach przełajowych, piłce nożnej. Kluby piłkarskie działające na terenie gminy grają w różnych klasach rozgrywkowych: III liga, klasa A i klasa B. GKS LZS Wikielec awansował do III ligi. W 2018 roku zdobył Wojewódzki Puchar Polski.

W 2020 roku gmina organizowała bardzo wiele imprez sportowych takich jak: Bieg Przełajowy „Zasuwaj” vol. II, Ogólnopolski Turniej Tańca Sportowego, Fiesta Balonowa pod Honorowym Patronatem Wójta Gminy Iława, turnieje halowe w piłkę siatkową i piłki nożnej seniorów oraz szkół gminnych. Odbyła się również tradycyjna Gminna Gala Sportu. Pozostałe imprezy sportowe ze względu na wprowadzone obostrzenia nie odbyły się.

Wśród licznych sukcesów sportowych gminy warto nadmienić wyróżnienie dla „Swimrun Ultra Jeziorak 2019”, który zajął 5. miejsce w światowym rankingu „The Salamander Ranking”. Sukcesy sportowe osiągał również mieszkaniec gminy Szymon Tarwacki. W trójboju siłowym zdobył tytuł Mistrza Polski Federacji WPC. W Samorządowych Mistrzostwach Strzeleckich o Puchar Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego gmina zajęła IV miejsce. Liczne sukcesy osiągali również piłkarze. W Wojewódzkim Turnieju Piłkarska Kadra Czeka GKS LZS Wikielec zajął III miejsce, a w Wojewódzkim Turnieju Mała Piłkarska Kadra I miejsce. W Finale Mistrzostw Województwa WMZ LZS w Piłce Siatkowej Kobiet oraz Mężczyzn Gmina zajęła dwa I miejsca.

Gmina Iława posiada także odpowiednią infrastrukturę sportową; w Wikielcu funkcjonuje i cieszy się dużą popularnością boisko ORLIK 2012, w szkołach w Ząbrowie, w Gałdowie, w Rudzienicach i we Franciszkowie działają boiska wielofunkcyjne. Boisko przy Szkole Podstawowej zostało w ubiegłym roku wyremontowane. Dzieci, młodzież i cała społeczność gminna korzysta z sal sportowych w 5 sołectwach (w Wikielcu pełnowymiarowa), a w 22 sołectwach znajdują się boiska piłkarskie. Władze gminy rokrocznie przeznaczają na funkcjonowanie sportu i poprawę infrastruktury na terenie gminy Iława spore kwoty finansowe.
źródło: Urząd Gminy Iława


Początek głosowania w plebiscycie sportowym za rok poprzedni rozpoczęliśmy w środę 3 lutego 2021. Głosowanie we wszystkich trzech kategoriach kończy się w sobotę 10 kwietnia w samo południe (dokładnie o 11.59) — głosy oddane po tym czasie będą nieważne. Regulamin znajdziecie Państwo pod listami z kandydatami.

Całą sportową zabawę podsumujemy na tradycyjnej Gali, na którą zaprosimy naszych laureatów: Złotą Dziesiątkę w kat. Sportowiec, a także najlepsze trójki w kat. Trener i Klub. W poprzednim roku, w związku z pandemią, odbywającą się w hotelu Port 110 galę musieliśmy przełożyć z marca na wrzesień, ale ostatecznie udało się ją zorganizować, a laureaci i zaproszeni goście w pełni rozumieli tę sytuację. Końcowe wyniki głosowania podajemy jednak tradycyjnie nie na gali, tylko znane są one od razu po zakończeniu głosowania. Gala dla zwycięzcy to tylko czysta przyjemność oczekiwania na nagrodę:)

PATRONI NASZEGO PLEBISCYTU:
••• starosta powiatu iławskiego Bartosz Bielawski
••• burmistrz Iławy Dawid Kopaczewski
••• wójt gminy Iława Krzysztof Harmaciński
••• burmistrz miasta i gminy Susz Krzysztof Pietrzykowski
••• burmistrz miasta i gminy Kisielice Rafał Ryszczuk

Kliknij w zdjęcie, aby zobaczyć wszystkich patronów

SPONSORZY NASZEGO PLEBISCYTU:
> Amex-Bączek - Producent okien i drzwi (sponsor główny)
> Port 110
> Szkoła Języków GREGOR
> Ivendo Solar
> Konstal
> Frick Gym
> Gospodarstwo Rybackie w Iławie
> Tomcolor
> Sport A-Z
> Fit House — Fitness Club
> Restauracja U Czapy
> Paszynin Auto Centrum Susz
> Body Choice


Ty także chciałbyś zostać sponsorem plebiscytu? Jeśli tak, to czekamy na kontakt na adres e-mail: ilawa@gazetaolsztynska.pl lub pod numerem telefonu 89 648 77 36.

KATEGORIA SPORTOWIEC
JAK GŁOSOWAĆ?
Aby zagłosować na danego sportowca, należy wysłać sms pod numer 7248 o treści gi.spr.x - gdzie X to numer przypisany konkretnemu sportowcowi. Koszt jednego sms’a wynosi 2,46 zł z VAT.

WYNIKI PLEBISCYTU
Są aktualizowane na bieżąco

KATEGORIA TRENER
JAK GŁOSOWAĆ?
Aby zagłosować na danego trenera, należy wysłać sms pod numer 7248 o treści gi.trn.x - gdzie X to numer przypisany konkretnemu trenerowi. Koszt jednego sms’a wynosi 2,46 zł z VAT.

WYNIKI PLEBISCYTU
Są aktualizowane na bieżąco

KATEGORIA KLUB
JAK GŁOSOWAĆ?
Aby zagłosować na dany klub, należy wysłać sms pod numer 7248 o treści gi.klb.x - gdzie X to numer przypisany konkretnemu klubowi. Koszt jednego sms’a wynosi 2,46 zł z VAT.

WYNIKI PLEBISCYTU
Są aktualizowane na bieżąco


zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5